Haberler

Engelliler Meclisi Zafer Ruhunu Afyon’da yaşadı

Font Boyutu

05 EYLÜL 2019

BASIN BÜLTENİ

Engelliler Meclisi Zafer Ruhunu Afyon’da yaşadı

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında büyük taarruzun 97’inci yılında Afyonkarahisar’a gezi düzenledi.

Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Engelliler Meclisi, 97 yıl önceki milli mücadele ruhu yeniden yaşamak için 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruzu yönettiği Kocatepe’yi, ardından İstiklal Tanıtım Merkezi’ni ziyaret etti. Yaklaşık 200’e yakın engelli birey ile ailelerinin katıldığı gezide, kafileyi Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek karşıladı. Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri ile tek tek ilgilenen Zeybek, “konuklarımızı ilimizde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduk. Bursa Kent Konseyi’nin çalışmalarının yoğunluğunu biliyor takdir ediyorum. Sizleri aramızda görmek, aynı sofrada oturup sohbetinize nail olmak bizler için büyük bir onurdur” dedi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ise, ‘Sizlere Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş ile Bursa Kent Konseyi Başkanımız Şevket Orhan’ın selamlarını getirdik. Misafirperverliğiniz için teşekkür ederiz. Bu anlamlı günde büyük zaferin yaşandığı topraklarda olmaktan ayrıca onur duyuyoruz. Bizlerin buraya gelmesinde büyük destekleri Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri, ziyaretinde ardından Kocatepe’yi, İstiklal Tanıtım Merkezi’ni ve Ulucami’yi gezdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 03.09.2019 | Okunma sayısı:1370

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir