Haberler

“ENGELLİLER MECLİSİ YAŞAMA SEVİNCİ AŞILIYOR”

Font Boyutu

10 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

“ENGELLİLER MECLİSİ YAŞAMA SEVİNCİ AŞILIYOR”

- BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TOPLANTIDA, ENGELLİLERİN YAŞADIĞI SORUNLAR MASAYA YAKTIRILDI, ÇÖZÜM YOLLARI TARTIŞMAYA AÇILDI.
- BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI MEHMET SEMİH PALA, ENGELLİLER MECLİSİ’NİN ETKİNLİKLERİ SAYESİNDE ENGELLİLERİN DE HAYATA SIMSIKI SARILMAYA BAŞLADIĞINI SÖYLEDİ.
- AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ MEHMET EMİN TUTAN, ENGELLİ VATANDAŞLARIN HAKLARININ YASAL OLARAK KORUNMASI İÇİN GEREKLİ DÜZENLEMELERİN HAYATA GEÇİRİLDİĞİNİ VURGULADI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen ‘Engelliler Buluşması’nda engelli vatandaşların yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı, çözüm yolları tartışmaya açıldı.

Merinos Başkanlık Binası Toplantı Salonu’ndaki ‘Engelliler Buluşması’na AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ile Engelliler Meclisi üyeleri ve engelli vatandaşlar katıldı.

“Engelliler Meclisi yaşama sevinci aşılıyor”
Engelli vatandaşların yaşadıkları sorunlara çözüm yollarının arandığı toplantının açılışında konuşan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Engelliler Meclisi’nin bugüne kadar yaptığı çalışmalarla engelli vatandaşlara hayata sımsıkı sarılmayı öğrettiğini ve onlara yaşama sevinci aşıladığını belirtti. Bursa Kent Konseyi’nin toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren çalışmaları hayata geçirerek kısa sürede bir ‘Bursa markası’ haline geldiğinin altını çizen Pala, “Bursa vitrinini en üst seviyelere çıkarmak için çeşitli çalışmaları hayata geçiriyoruz. Kurumsallaşma sürecini kısa sürede tamamlayan Türkiye’ye örnek olan Bursa Kent Konseyi, geçtiğimiz günlerde ziyarete gelen Birleşmiş Milletler temsilcileri tarafından da dünyaya örnek olarak gösterildi” diye konuştu.

“Engellilerin hayatın içinde yer almaları sağladık”
AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan da, engellilerin birbirinden farklı çok sayıda sorunla karşılaştığını belirterek, bu sorunların aşılması konusunda hükümet olarak gerekli adımları attıklarını vurguladı. Bugüne kadar engelli vatandaşlara yönelik bir yasa çıkarılamadığını ifade eden Tutan, “Bu önemli eksikliği gidermek adına hükümet olarak, engelli vatandaşlarımıza sahip çıkacak şekilde onların da bu ülkede herkes gibi rahat bir şekilde yaşama hürriyetlerinin olduğunu bildiğimiz için yeni yasa düzenlemesine gittik. Bu sayede artık engelli vatandaşlarımızın haklarını yasal bir şekilde korumasını sağlayarak onları hayatın bir köşesinde değil de hayatın içinde yer almalarını sağlamış olduk” dedi.
Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez de herkesin eşit hak ve özgürlükler içinde yaşaması gerektiğini ve bu toplantının yaşanılan sorunlara ortak akılla çözüm bulmak amacıyla düzenlendiğini vurguladı.
Toplantıda engelli vatandaşlara anket formu dağıtılarak, en çok karşılaştıkları sorunlar tespit edilmeye çalışıldı. Toplantının ardından Bursa Kent Konseyi’ni ziyaret eden Engelli vatandaşlar daha sonra Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi girişindeki alanda düzenlenen yemekte bir araya geldi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.05.2010 | Okunma sayısı:5703

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir