Haberler

Engelliler Meclisi tavla turnuvası düzenledi

Font Boyutu

18 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

Engelliler Meclisi tavla turnuvası düzenledi
- Bu yıl Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi tarafından 11.’si düzenlenen tavla turnuvasında, zarlar birlik ve beraberlik için atıldı.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BKK) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Engelliler Meclisi tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen tavla turnuvasında dostluklar pekişti.

BKK Engelliler Meclisi tarafından Merinos Kongre Kafe’de 11.’si gerçekleştirilen tavla turnuvası Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala’nın ilk zarı atmasıyla başladı. Renkli görüntülere sahne olan turnuvada engelli vatandaşlar dayanışma için zar attı.
BKK Başkanı Semih Pala, Engelliler Meclisi’nin topluma faydalı çalışmalar yaparak Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi. Engelli vatandaşların meclis çalışmalara katılarak sosyalleştiklerini vurgulayan Pala, Bursa’nın özellikle engelliler konusundaki atılımlarıyla önde bir şehir olduğunu ve insanları mutlu etmek için çalıştıklarını dile getirdi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ise tavla turnuvasını yenmek veya yenilmek için değil, engellilerin de hayatta var olduğuna dikkat çekmek için düzenlediklerini ifade etti. Engellilerin sosyal yaşama uyum sağlaması ve engelsiz yaşam alanları oluşturulması için bu tarz faaliyetlerin önem taşıdığını ifade eden Sönmez, engelli bireylere karşı tüm Bursalıları duyarlı davranmaya davet etti.
3 gün süren turnuvada Nazif Evci birinci, Berkhan Bozbük ikinci, Nazmi Yılmaz üçüncü, İbrahim Sönmez ise dördüncü oldu. Turnuva sonunda düzenlenen eğlencede engelli bireyler doyasıya eğlendi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 18.11.2013 | Okunma sayısı:1820

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir