Haberler

Engelli bireylerin sıkıntıları mercek altında

Font Boyutu

5 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

Engelli bireylerin sıkıntıları mercek altında
- Büyükşehir Belediyesi tarafından İl Emniyet Müdürlüğü çalışanlarına yönelik düzenlenen seminerde, engelli vatandaşların kent içinde yaşadıkları sorunlarla ilgili bilgilendirme yapıldı.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında kurumlar arası seminerler de gerçekleştiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların sıkıntılarına çözüm olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlarla doğrudan iletişimde olan Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan personeline yönelik gerçekleştirilen ‘Engellilik ve farkındalık’ semineri bu kez de İl Emniyet Müdürlüğü çalışanlarına verildi.
Tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik düzenlenmesi planlanan seminerlerle engelli vatandaşlara yönelik yanlış tutum ve davranışların değiştirilmesi konusunda bilgilendirmeler yapılıyor. Seminerde, engelli vatandaşların kentte yaşadıkları sıkıntılar gündeme taşınıyor.
Engelli bireylerin daha iyi anlaşılmaları ve daha sağlıklı şekilde hizmet alabilmeleri adına farkındalık sağlanması ve empati oluşturulması hedeflenen seminerde, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü personeli Evrim İnsel, Şahin Alptekin ve Mustafa Tıkız, engelli bireylerle ilgili toplumdaki olumsuz düşünce ve davranış kalıplarından kaynaklanan sorunları anlattı, vatandaşlara duyarlılık çağrısında bulundu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.01.2015 | Okunma sayısı:1676

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir