Haberler

Engelli bireyler kıyasıya mücadele etti

Font Boyutu

14 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

Engelli bireyler kıyasıya mücadele etti
- Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi’nin düzenlediği Engelliler Petank Turnuvası’nda hünerlerini sergiledi.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi’nin düzenlediği ‘Engelliler Petank Turnuvası’ kıyasıya mücadeleye sahne oldu.

BKK bünyesinde çalışmalarını sürdüren Engelliler Meclisi, Reşat Oyal Kültürparkı Bocce sahasında Koza Lions Kulübü katkılarıyla ‘Engelliler Petank Turnuvası’ düzenledi. Üçlü, ikili ve tek kişiden oluşan takımların özel misketleri belirli bir mesafeye fırlatarak diğerler misketleri vurmaya çalışmasıyla oynanan petank turnuvasında bir araya gelen engelli gençler, hünerlerini sergiledi. Bocce (Petank) Milli Takım Antrenörü Ahmet Yaratılmış eşliğinde turnuvaya katılan 50 engelli sporcu, hayat dolu tavırlarıyla dikkat çekti.

Engelliler meclisinin çok güzel bir çalışmaya imza attığını belirten Pala, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Bursa Kent Konseyi’nin Türkiye’de ilklere imza atmaya devam ettiğini ifade etti. Pala, “Engelliler meclisimiz tarafından kurulan Petank takımımız, engelli kardeşlerimizden oluşuyor. Yine Türkiye’de ilk kez böyle bir organizasyon Bursa’da düzenleniyor. Bursa Kent Konseyi Engeliler Meclisi, Türkiye Engelliler Milli Takımını oluşturmaya da adaydır. Engellilerin önündeki engellerin kaldırılmasına ve engellilerin rehabilitasyonuna yönelik her türlü etkinliğin destekçisiyiz” dedi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ise, engellilerin sosyal hayatta daha aktif rol almaları için mücadelelerini sürdürdüklerini dile getirdi. Sönmez, Türkiye’de ilk defa kurulan Petank engelli takımının diğer kentlere örnek olduğunu söyledi.

Turnuvanın sonunda dereceye girenlere BKK Engelliler Meclisi ve Koza Lions Kulübü yöneticileri tarafından ödülleri takdim edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.10.2014 | Okunma sayısı:1340

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir