Haberler

ENGELLER FIRÇA DARBELERİYLE AŞILIYOR

Font Boyutu


18 MAYIS 2010

BASIN BÜLTENİ

ENGELLER FIRÇA DARBELERİYLE AŞILIYOR
- BUSMEK’İN GÜRSU KURS MERKEZİ’NDE VERİLEN RESİM DERSLERİ, ENGELLİ VATANDAŞLARIN KENDİLERİNİ RESİM YAPARAK İFADE ETMELERİNE OLANAK TANIYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde engelli vatandaşların da yanında olduğunu gözler önüne seriyor.

Gürsu Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen çalışma kapsamında, Gürsu Kültür Evi BUSMEK Kurs Merkezi’nde engellilere yönelik olarak resim kursu açıldı. 15 kişinin katıldığı kursta, bir yandan sosyal kimliklerini güçlendiren diğer taraftan da resim yaparak yeteneklerini ortaya çıkarma fırsatı bulan kursiyerler, uygulamadan çok memnun olduklarını söylediler.
Öte yandan Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü ve eşi Dilber Özcü de ‘Engelliler Haftası’ kapsamında, BUSMEK Gürsu kurs merkezini ziyaret etti. Dersi ilgiyle izleyen Özcü, kurs öğretmeni Yasemin Süzer’den bilgi alarak, engelli kursiyerlerle sohbet edip dilek ve isteklerini öğrendi. Özcü, BUSMEK’in engelli vatandaşlara yönelik açtığı kursun, engelli vatandaşları topluma kazandırma noktasında önem taşıdığını söyledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 18.05.2010 | Okunma sayısı:4329

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir