Haberler

Engeller çocuklarla aşılacak

Font Boyutu

12 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

Engeller çocuklarla aşılacak
- Bursa’da engelli bireylerle ilgili farkındalığın erken yaşta kazandırılması amacıyla ortaokul öğrencilerine yönelik bilinçlendirme seminerleri başlatıldı.

BURSA – Bursa’da, engelli bireylerle ilgili farkındalığın, topluma erken yaşta kazandırılması amacıyla ortaokul öğrencilerine yönelik bilinçlendirme seminerleri başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Sağlıklı Bursa’ hedefiyle sürdürülen faaliyetleri kapsamında, toplumun tüm kesimleri bilinçlendiriliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bursa’da engelli bireylerle ilgili önyargıların kırılması ve farkındalığın kazandırılması amacıyla ortaokul öğrencilerine yönelik bilgilendirici seminer gerçekleştiriliyor. Yeni nesillere engelli bireylerle ilgili farkındalık kazandırmak, sosyal hayatta engelli bireylerin de engelsiz bireylerden farksız olduğunu anlatmak ve ayrımcılığın önüne geçmek amacıyla sürdürülen seminerlere öğrenciler de yoğun ilgi gösteriyor. Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasında yapılan görüşmeler sonucunda belirlenen okullarda, ortaokul 5. sınıf öğrencilerine sunumlar yapılıyor. 2014 – 2015 eğitim öğrenim dönemi boyunca devam edecek olan seminerleri ise Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü personeli Mustafa Tıkız ve İpek Öztürk veriyor. Tıkız ve Öztürk, öğrencilerin merak ettikleri soruları da içtenlikle cevaplayarak, çocukları bilinçlendiriyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 12.12.2014 | Okunma sayısı:1420

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir