Haberler

Engeller Büyükşehir’le aşılıyor

Font Boyutu

 10 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

ENGELLER BÜYÜKŞEHİR’LE AŞILIYOR
- EĞİTİMDEN SAĞLIĞA, SPORDAN HER TÜRLÜ SOSYAL ETKİNLİKLERE KADAR ENGELLİ VATANDAŞLARIN SOSYAL YAŞAMIN HER ALANINDA OLMASI İÇİN PROJELER ÜRETEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 10 – 16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLERİ KAPSAMINDA MERİNOS PARK’TA ‘ENGELLİLER BULUŞMASI’ DÜZENLENDİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ENGELLİ VATANDAŞLARIN HİZMETE ERİŞİMİNDEKİ TÜM ENGELLERİ BİR BİR KALDIRMAK İÇİN YOĞUN ÇABA HARCADIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Eğitimden sağlığa, spordan her türlü sosyal etkinliklere kadar engelli vatandaşların sosyal yaşamın her alanında olması için projeler üreten Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası etkinleri kapsamında Merinos Park’ta ‘Engelliler Buluşması’ düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, engelli vatandaşların hizmete erişimindeki tüm engelleri bir bir kaldırmak için yoğun çaba harcadıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Merinos Park’ta ‘Engelliler Buluşması’ yapıldı. Engelli vatandaşların ve ailelerinin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek, onlar tarafından üretilen ürünlerin tanıtımı yapmak amacıyla engelli dernekleri tarafından Merinos Park’ta stantlar kuruldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Vali Yardımcısı Ergun Güngör de etkinlikte engelli vatandaşları yalnız bırakmadı. Etkinliklerin başlangıç töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, engelli vatandaşların toplumda daha çok fark edilebilir hale gelmesi için bu tür etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Engelli vatandaşların üretime, sosyal ve sportif hayata katılmaları önündeki tüm engelleri kaldırmak için yoğun çaba harcadıklarını kaydeden Başkan Altepe, “Eskiden engelli vatandaşlarımız aileleri tarafından evlerine hapsediliyordu. Engellilik sanki bir utanç vesilesi görülüyordu. Göreve geldiğimiz günden bu yana engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın her alanında yer alabilmesi, bu kentin nimetlerinden en güzel şekilde yararlanması için projeler geliştiriyoruz. Her türlü yardım ve desteği tereddütsüz yapıyoruz. Engelli vatandaşlarımız bakımından, evlerinin bakım ve tamiratı için bile ekipler kurduk. Yeter ki siz mutlu olun. Daha yapılacak çok iş var. Engelleri hep birlikte kaldıralım, erişilebilir bir Bursa’yı hep birlikte inşa edelim” dedi.
Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör de ülkelerin gelişmişlik seviyesinin o ülkedeki dezavantajlı gruplara verilen destekle ölçüldüğünü belirterek, özellikle son yıllarda hem merkezi hükümetin hem de yerel yönetimlerin engelli vatandaşlara yönelik önemli hizmetlere imza attığını kaydetti. Üretimden toplumsal yaşama kadar her alandaki eşitsizlikleri ortadan kaldırmakta kararlı olduklarını ifade eden Güngör, “Bursa’yı engelliler için daha yaşanılabilir bir kent haline getiren yatırımları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
Bursa Engelliler Federasyonu Başkanı Mürşit Atlıakın da birlikte yaşam kültürünü oluşturmak ve engellilerin varlığını daha geniş kitlelere duyurmak için bu tür etkinliklerde yer aldıklarını belirterek, destekleri nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Müzik Akademisi Ritim Grubu ve engelli sporcuların karate gösterisi ilgiyle izlendi. Başkan Altepe ve protokol üyeleri daha sonra engelli dernekleri tarafından açılan stantları gezdi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.05.2016 | Okunma sayısı:3183

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu