Haberler

En ücra köşeler bile sporla buluşuyor

Font Boyutu

21 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

EN ÜCRA KÖŞELER BİLE SPORLA BULUŞUYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN GÜRSU ADAKÖY FUTBOL SAHASI VE ÇOCUK PARKI TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YILLARDIR BEKLENEN HİZMETLERİN BÜYÜKŞEHİR’LE BİR BİR HAYATA GEÇİRİLDİĞİNİ BELİRTEREK, DÜNE KADAR NÜFUSU 100 BİNLERİ AŞAN İLÇELERDE BİLE OLMAYAN SPOR TESİSLERİNİN ARTIK EN ÜCRA KÖŞELERDE BİLE YER ALDIĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Gürsu Adaköy Futbol Sahası ve çocuk parkı törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yıllardır beklenen hizmetlerin Büyükşehir’le bir bir hayata geçirildiğini belirterek, düne kadar nüfusu 100 binleri aşan ilçelerde bile olmayan spor tesislerinin artık en ücra köşelerde bile yer aldığını söyledi.

Bursa’yı sporda da marka bir kent haline getirmek amacıyla tüm ilçelerde vatandaşın yürüme mesafede ulaşabileceği yüzme havuzları, spor salonları, futbol sahaları yapan Büyükşehir Belediyesi, spor yatırımlarına Gürsu ilçesinin Adaköy Mahallesi’ni de ekledi. Adaköylü gençlerin yanı sıra bölgedeki amatör spor kulüplerinin daha sağlıklı ortamda spor yapabilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan futbol sahası ile çocuk oyun parkı düzenlenen törene hizmete açıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, Gürsu Belediye Başkan Vekili Mustafa Işık, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ile vatandaşlar katıldı.

Beklenti neredeyse Büyükşehir orada
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Adaköy halkının yaklaşık 12 yıldır bölgeye bir saha yapılması yönünde beklentisi olduğunu belirterek, yıllardır bekleyen hizmetlerin Büyükşehir’le hayata geçirildiğini söyledi. Adaköy Muhtarı Abbas Demir’in son olarak konuyu kendisine ilettiğini dile getiren Başkan Altepe, “O zaman söz verdik ve kısa zamanda sahayı tamamlayıp, bugün de hizmete açıyoruz. Yakın zamana kadar böyle tesisler nüfusu 100 binleri bulan ilçelerde bile yoktu. Ancak şimdi köylerimizi bile tesislerle donatıyoruz. İstiyoruz ki bu tesisler yoğun olarak kullanılsın, Adaköy’deki sporcu sayısı artsın. Gençlerimiz zararlı alışkanlıklar yerine okuldan arta kalan zamanlarını bu tesislerde değerlendirsin” diye konuştu.
Özellikle yeni Büyükşehir yasası ile kırsal kalkınmanın da Büyükşehir Belediyesi’nin öncelikli gündem maddesi haline geldiğini ifade eden Başkan Altepe, en iyi deveci armudunun yetiştiği Gürsu Ovası’nda üreticinin her alanda desteklenmesi noktasında da yatırımları bir bir devreye alacaklarını söyledi. Daha kalitesi üretim, sulama sistemleri, ürün ambalajlama ve pazarlama gibi konularda gerekli çalışmaları yaptıklarını dile getiren Başkan Altepe, üreticinin daha çok kazanması için de her zaman gerekli desteği vereceklerini kaydetti.
Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas da yaptığı hizmetlerle Gürsu’yu güzelleştirdiği için Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, “İyi ki varsınız. Futbol sahamız bölge gençlerine hayırlı olsun” dedi.
Gürsu Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Işık ise, bu tür yatırımlarla Büyükşehir Belediyesi’nin büyüklüğünü daha da yakından hissettiklerini belirterek, Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Adaköy Muhtarı Abbas Demir de doğalgazdan, altyapıya ve çevre düzenlemelerine kadar köyün eksiklerinin tamamlanması için Başkan Altepe’den destek istedi.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen Başkan Altepe ve protokol üyeleri, daha sonra penaltı atışı yaparak, sahayı kullanıma açmış oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 21.10.2014 | Okunma sayısı:4916

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu