Haberler

EMİRSULTAN’IN MODERN KONUTLARI SAHİPLERİNİ BULDU

Font Boyutu

12 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

EMİRSULTAN’IN MODERN KONUTLARI SAHİPLERİNİ BULDU
- EMİRSULTAN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN MODERN KONUTLARIN HAK SAHİPLERİ KURA ÇEKEREK, OTURACAKLARI DAİRELERİ BELİRLEDİ.
- İLK KURAYI ÇEKEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN ÖNEMLİ MANEVİ ODAK NOKTALARINDAN BİRİ OLAN EMİRSULTAN’IN BU PROJE İLE MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTUĞUNU SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Emirsultan Kentsel Dönüşüm Projesi içinde yer alan konutların hak sahipleri çektikleri kuralarda oturacakları daireleri belirledi. Kura törenine katılan Başkan Altepe, kentin manevi odak noktası olan Emirsultan’ın bu proje ile çağdaş bir görüntüye kavuştuğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatına 2007 yılında başlanan Emirsultan Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlanma aşamasına gelirken, proje kapsamında yer alan konutlar sahiplerini buldu. Proje kapsamında 50 modern konut ve 13 dükkan inşaat edilirken, hak sahiplerinin bir bölümü aralarında anlaşarak, konut ve dükkan seçimlerini yapmıştı. Kalan 29 konut ve 3 dükkanın sahipleri ise Tayyare Kültür Merkezi Küçük Salon’da düzenlenen kura töreni ile belirlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katıldığı törende, 22. Noter Başkâtibi Tahsin Altın’ın gözetiminde çekilen kuralarda hak sahiplerinin oturacakları daireler belirlendi.

Bölgedeki yatırımlarımız sürüyor
Kura töreni öncesi hak sahibi vatandaşlara hitap eden Başkan Altepe, kentin en önemli manevi odak noktalarından biri olan Emirsultan’ın en fazla ziyaret edilen bir bölge olduğunu hatırlattı. Kent merkezi nüfusunun her geçen gün artmasına paralel olarak Emirsultan’da da yaya ve araç trafiği yoğunluğuna dikkat çeken Başkan Altepe, “Bölge halkının yaşam kalitesini arttırmak, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek ve bölgeye prestij kazandıracak bir alan elde etmek amacıyla geçtiğimiz dönem proje çalışmaları başlamıştı. Biz de göreve gelir gelmez projeyi yeniden ele aldık. Kat yüksekliklerini yeniden düzenledik ve alttan geçen yolun üzerini kapatarak bölgeye daha geniş bir meydan kazandırdık. Bu süre içinde hak sahiplerinin mağdur olmaması için gerekli kira yardımlarını yaptık. Bu bölgedeki çalışmalarımız hala sürüyor. Gerek yeşil alan düzenlemeleri gerekse ulaşım konusunda projelerimiz devam ediyor. Davutkadı meydanından bölgeye daha kolay ulaşımın sağlanması amacıyla Dağyolu Caddesi’nde başlattığımız kamulaştırma çalışmaları sürüyor. Kısa zamanda orada yıkımlara başlayıp, Emirsultan’a ulaşımın rahatlatılması konusunda da önemli bir adım atmış olacağız” diye konuştu.

İlk kura Başkan’dan
Tüm hak sahiplerine ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulunan Başkan Altepe, daha sonra ilk kurayı çekti. Başkan Altepe’nin çektiği kura sonucu Şeref Peker adlı hak sahibi 82 metrekarelik dairelerden 5 kat 9 numaranın sahibi oldu. Bu arada 4 yıl aradan sonra kendi evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan vatandaşlar, modern konutlar için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Kurada 3. kattan daire sahibi olan Hatice Sevimtaş, “Uzun zamandır bugünü bekliyorduk. İnşaat sürerken hep gelip, daireleri geziyordum. Sonunda kendi evimi belirlemiş oldum. Gerek modern görüntüsü, gerekse meydanıyla harika bir yer kazanmış olduk. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 12.05.2011 | Okunma sayısı:7837

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu