Haberler

EMİRSULTAN’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Font Boyutu

10 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

EMİRSULTAN’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
EMİRSULTAN’A DEĞER KATACAK ÇALIŞMA BAŞLADI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ACEMLER’DEKİ YENİ BİNAYA TAŞINAN GASİLHANENİN BULUNDUĞU ALANA SAĞLIK OCAĞI VE AŞEVİ YAPILMASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI.
- BAŞKAN ALTEPE, ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA HARABE HALİNDEKİ FEYZULLAH PAŞA MESCİDİNİN DE RESTORE EDİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA
– Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Acemler’de yeni yapılan modern binaya taşınan Emirsultan’daki gasilhanenin bulunduğu alana bölge halkına hizmet verecek Sağlık Ocağı ve Aşevi yapılması çalışmalarına başlandı. Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Altepe, çalışmalar kapsamında harabe halindeki Feyzullah Paşa Mescidi’nin de restore edileceğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Emirsultan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki çalışmalarını hızla sürdürürken, bölgenin çehresini değiştirecek yeni bir çalışmanın da startını verdi. Emirsultan’da iki mezarlık arasından geçen Cami Sokak girişinde bulunan gasilhanenin Acemler’de yeni yapılan Mezarlıklar Şube Müdürlüğü binasının yanına taşınmasının ardından gasilhanenin bulunduğu alanda yıkım çalışmaları başladı. Başkan Altepe, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyip sokak sakinleriyle sohbet etti.

“Hayırsever yatırımı”
Gasilhanenin bulunduğu alana Sağlık Ocağı ve Aşevi yapılacağını dile getiren Başkan Altepe, birçok projede olduğu gibi bu projenin de bir hayırsever tarafından yapılacağını kaydetti. Proje kapsamında gasilhanenin yanı sıra kamulaştırması tamamlanan 5 adet binanın da yıkılacağını dile getiren Başkan Altepe, “Gasilhanenin Acemler’deki modern binaya taşınmanın ardından buradaki çalışmaları hemen başladık. Yaklaşık 1400 metrekare alan üzerinde yapılacak çalışmalarla bu bölgenin de çehresi değişecek” dedi.

Harabe mescit kütüphane olacak
Proje kapsamında bölge halkına hizmet verecek sağlık ocağı ile aşevi yapılacağını ifade eden Başkan Altepe, aynı alanda bulunan harabe halindeki Feyzullah Paşa Mescidi’nin de aslına uygun olarak restore edileceğini vurguladı. Restorasyonun ardından tarihi mescidi kütüphane olarak düzenlemeyi planladıklarını kaydeden Başkan Altepe, “Bu sokağı, Emirsultan ismine yakışır hale getirecek güzel bir yatırımı başlatmış olduk. Bu düzenleme bölgeye değer katarken, halkımız da yeni bir sosyal donatı alına kavuşmuş olacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, daha sona yanına gelen çocuklar ve mahalle sakinleriyle sohbet etti. Vatandaşlar, sokaklarına değer katacak bu çalışma için Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 10.05.2010 | Okunma sayısı:8001

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir