Haberler

EMİRSULTAN'IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tüp geçidi bölümü trafiğe açılan Emirsultan Projesi’nin revize edilmiş haliyle devam eden inşaatında incelemelerde bulundu.

Bursa’nın en çok ziyaret edilen tarihi ve kültürel merkezlerinden biri olan Emirsultan’da bölge trafiğini önemli ölçüde rahatlatan tüp geçidin trafiğe açılmasının ardından, meydan düzenlemesi ve Emirsultan Hamamı restorasyonu çalışmalarına ağırlık hız verildi. Bölgedeki çalışmaları Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala, Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar, Projeler Koordinatörü Aziz Elbas ve Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten ile birlikte inceleyen Başkan Altepe, “Emirsultan Projesi’nin revize edilmesinin ardından tüp geçit trafiğe açıldı. Şimdiden sonra çalışmalara verilecek ağırlık ile Emirsultan Meydanı ortaya çıkmaya başlayacak. Bursalıların böylesine tarihi ve kültürel bir mekanda yeni bir meydana kavuşacak” dedi.

 

“Emirsultan Hamamı tarihi geçmişine yakışır hale gelecek”

Projede yer alan 2 katlı 200 araçlık otoparkın da çalışmalarının bu çerçevede sürdürüldüğünü hatırlatan Başkan Altepe, Emirsultan Hamamı’nın da revize edilen proje içerisinde restore edilerek semte kazandırılacağını kaydetti. Osmanlı Dönemi eserlerinden olan Emirsultan Hamamı’nın metruk görünümünden kurtulacağını belirten Başkan Altepe, “Tüp geçidi, meydanı, otoparkı ve çevre düzenlemesiyle Emirsultan’ın çehresi değişiyor. Bunlarla birlikte tarihi bir öneme haiz olan Emirsultan Hamamı da geçmişine yakışır bir şekilde restore edilerek, bölge halkının ve ziyaretçilerin vakit geçirip, sohbet edebilecekleri bir buluşma merkezi haline getirilecek” diye konuştu.

Tarih: 01.12.2009 | Okunma sayısı:6671

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir