Haberler

EMİRSULTAN TÜP GEÇİDİ 15 GÜN İÇİNDE TRAFİĞE AÇILACAK

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Emirsultan Meydan Projesi’ndeki tüp geçidinin 15 gün içinde araç trafiğine açılacağını müjdeledi.

 

Başkan Altepe, Genel Sekreter Seyfettin Avşar ve Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ile birlikte Emirsultan Meydan Projesi’nin inşaatında incelemelerde bulundu, yetkililerden projenin son durumu ile ilgili bilgi aldı. Kentin en çok ziyaret edilen manevi odaklı bölgelerinden biri olması nedeniyle Emirsultan’a çok önem verdiklerini dile getiren Altepe, burada devam eden meydan ve tüp geçit projelerini de dikkatle sürdürdüklerinin altını çizdi. Emirsultan projesinde revizyona gidildiğini hatırlatan Başkan Altepe, meydan bölümünün yüzde 30 oranında genişlediği, 7 olan kat sayısının 5’e düşürüldüğü projenin gelişimini sık sık yerinde inceleyerek takip ettiklerini söyledi. Başkan Altepe, projenin Bursa’ya prestij katacağını da belirterek, “Emirsultan Meydan Projesi çok önem verdiğimiz bir proje. Meydanda yapılacak düzenlemeler, bölgenin kalitesini artıracak, güzel bir geçiş sağlamış olacak. Buranın en güzel şekilde tamamlanması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

 

Tüp geçit bitti, sıra meydanda

İnşaat çalışmalarının projeye uygun şekilde devam ettiğini ifade eden Başkan Altepe, “Emirsultan projesi kapsamında yapılan tüp geçidin kazı çalışmaları, yan perde duvarları ve üst kirişleri tamamlandı. En geç 15 gün içerisinde tünel düzenlenecek ve araçlar buradaki tüp geçitten geçiş sağlayabilecek” dedi.

Tünelin kapalı olan bölümünde üst kısmının batıya doğru 24 metre daha uzatıldığını belirten yetkililer, meydanın bu sayede vatandaşlar için daha kullanışlı hale geleceğini bildirdi. Emirsultan projesinin genelinin yüzde 40 oranında tamamlandığını hatırlatan yetkililer, bundan sonraki süreçte meydan alanının temel çalışmalarının yapılacağını vurguladı. 185 metre uzunluğunda tüp geçit ile 4 bin metrekarelik meydanın yer alacağı projede 50 konut, 13 dükkan ve 200 araçlık otopark yapılacak.

Tarih: 24.09.2009 | Okunma sayısı:6009

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir