Haberler

EMİRSULTAN PROJESİ BURSA'YA YAKIŞACAK

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Emirsultan Meydan Projesi’ndeki tüp geçidinin bir ay içersinde araç trafiğine açılacağını söyledi.

Başkan Altepe, teknokrat ve bürokratlarıyla birlikte Emirsultan Meydan Projesi’nin inşaatında incelemelerde bulanarak, yetkililerden projenin gidişatı hakkında bilgiler aldı.

“Tüp geçidin üst kapanacak, bir ay içersinde araçlar geçebilecek”
Başkan Altepe, Emirsultan’ın kentin manevi odaklı en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olduğuna dikkati çekerken, meydan projesinin de bu ölçüde önemine değindi. En iyi şekilde uygulanması için projeyi adım adım izlediklerini anlatan Başkan Altepe, revizyonla birlikte meydan bölümünün yüzde 30 genişlediğini, kat sayısının da 7’den 5’e indirildiğini hatırlatarak, “Sonradan pişman olacağımız bir şey yapmamak için ince eleyip sık dokuyoruz. Her an projenin gelişimini takip ediyoruz. Emirsultan Meydan Projesi Bursa için prestiji yüksek bir çalışmadır. İnşaat düzenli bir şekilde sürüyor. Böyle devam ederse hedefimiz tüp geçidin üst kısmını bir ay içersinde altıdan araçların geçebileceği duruma getirmek” diye konuştu.
İncelemeler sırasında bölge sakinlerinin proje ile ilgili taleplerini de dinleyen Başkan Altepe, kullanım alanın genişletilmesine yönelik olarak meydanın doğu bölümünde 12-15 metrelik bir uzatmaya gidileceğini de kaydetti. Başkan Altepe, böylece meydanın daha da büyük olacağını ve kullanımının kolaylaşacağını sözlerine ekledi.

Zor kısmı aşıldı
İnşaatın geneli ele alındığında projenin yüzde 30 oranında tamamlandığı belirtilirken, tüp geçit ve binaların bulunduğu alanda temel atma aşamasına gelindiği kaydedildi. 185 metre uzunluğunda tüp geçit ile 4 bin metrekarelik meydanın yer alacağı projede 50 konut, 13 dükkan ve 200 araçlık otopark yapılacak. Projenin hafriyatla ilgili zor kısmının aşıldığını belirten yetkililer, bundan sonra tüp geçit güzergahının kazı ve temel çalışması ile meydan alanının temel çalışmalarının yapılacağı vurgulandı.

Tarih: 26.08.2009 | Okunma sayısı:6183

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir