Haberler

EMİRKOOP GİRİŞİNE ÜST GEÇİT YAPILIYOR

Font Boyutu

29 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

EMİRKOOP GİRİŞİNE ÜST GEÇİT YAPILIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE LİSELİ DİDEM ZEYNEP ÇAKAR’IN TRAFİK KAZASINDA CAN VERDİĞİ YOLA ÜST GEÇİT YAPILMASI İÇİN ÇALIŞMALARIN BAŞLATILDIĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geçtiğimiz hafta lise öğrencisi Didem Zeynep Çakar’ın trafik kazası sonucu yaşamını yitirdiği Bursa İzmir Karayolu Emirkoop girişine bir yaya üst geçidi yapılması için çalışmaların başlatıldığını söyledi.

Başkan Altepe, bugüne kadar yaklaşık 6 kişinin trafik kazaları sonucu yaşamını yitirdiği son olarak da geçtiğimiz hafta Fatih Lisesi öğrencisi 15 yaşındaki Didem Zeynep Çakır’ın can verdiği olay yerinde incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar, Başkan Danışmanı Levent Fidansoy ile AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız’ın da hazır bulunduğu inceleme gezisinde bölgeye bir üst geçit yapılması için çalışmaların hemen başlatıldığını vurguladı.

“Başka acılar yaşanmasın istiyoruz”
Bursa İzmir yolu Ertuğrul Mahallesi güzergahında bugüne kadar meydana gelen trafik kazalarında 6 kişinin yaşamını yitirdiğini, son olarak ise Didem Zeynep Çakır’ın bir minibüsün çarpması sonucu yaşama veda ettiğini hatırlatan Başkan Altepe, acılı aile baş sağlığı ve sabırlar diledi. Bölge halkının buraya üst geçit yapılması konusunda önemli talepleri olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Bu bölgeye kısa zamanda bir yaya üst geçidi kazandırılması için çalışmaları hemen başlattık. Bir daha bu şekilde can kayıpları ve acılar yaşanmasın istiyoruz” diye konuştu.
Üst geçit çalışmasının kısa zaman içinde tamamlanacağını dile getiren Başkan Altepe, bunun yanında ana yol üzerindeki durak düzenleme çalışmalarının da sürdüğünü sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 29.11.2010 | Okunma sayısı:8225

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu