Haberler

EMİR SULTAN SOHBETLERİ BAŞLIYOR

Font Boyutu

 4 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

EMİR SULTAN SOHBETLERİ BAŞLIYOR
- BURSA’NIN KÖKLÜ KÜLTÜREL DEĞERLERİNDEN OLAN SOHBET GELENEĞİ EMİR SULTAN’DA YAŞATILIYOR.
- PROF. DR. SADETTİN ÖKTEN’İN KONUK OLACAĞI İLK PROGRAMDA, 5 OCAK CUMARTESİ GÜNÜ (YARIN) SAAT 19.30’DA “MEDENİYETİMİZ ÜZERİNE” KONUSU ELE ALINACAK.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek kısa süre önce Bursa’nın kültür ve sosyal yaşamına kazandırılan Emir Buhari Kültür Merkezi, özel isimlerin konuk olacağı sohbet programlarına ev sahipliği yapacak.

Büyükşehir Belediyesi, BURFAŞ ve Türkiye Yazarlar Birliği Bursa Şubesi tarafından düzenlenen program, sohbet geleneğini Emir Buhari Kültür Merkezi’nde yaşatacak. ‘Cumartesi Sohbetleri’, ‘İkindi ve Akşam Sohbetleri’ ve ‘Tasavvuf Musikisi Meşki ve Sohbetleri’ başlıkları altında gerçekleşecek programlar, 5 Ocak Cumartesi günü (YARIN) başlayacak ve Mayıs ayının sonuna kadar devam edecek.
5 Ocak Cumartesi günü (YARIN) saat 19.30’da Prof. Dr. Sadettin Ökten ile “Medeniyetimiz Üzerine” konulu bir sohbetle başlayacak programlar, 12 Ocak’ta D. Mehmet Doğan’la “Dil ve Edebiyat” konulu sohbetle devam edecek. Ocak ayında Cumartesi Sohbetleri’nde gönül dostlarıyla buluşacak olan diğer konuklar ise Hattat Hüseyin Kutlu ve Mustafa Armağan olacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 04.01.2013 | Okunma sayısı:5287

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir