Haberler

EMEK’TE SPORA TAZE KAN

Font Boyutu

16 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

EMEK’TE SPORA TAZE KAN
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN PROJELENDİRİLEN EMEK SPOR TESİSLERİ’NİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI.
- EMEK SPOR KULÜBÜ’NÜN FUTBOL ANTRENMAN SAHASI OLARAK KULLANDIĞI TESİS, MODERNİZE EDİLEREK, BÖLGEDEKİ AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİN İHTİYACINA CEVAP VERECEK MODERN BİR TESİS OLACAK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’DA GENÇLERİN SPORA YÖNLENDİRİLMESİNE DİKKAT ÇEKEREK, “TESİS DEMEK BAŞARI DEMEKTİR. BURSA’NIN ULUSLARARASI ALANDA DA ETKİN BİR SPOR KENTİ OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ” DEDİ.

BURSA – Bursa’da hayata geçirilen hizmetlerle 7’den 77’ye herkese spor yapma imkanı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Emek Spor Tesisleri’nin temeli törenle atıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Emek Spor futbol sahası yanında temeli atılan spor tesislerinin Bursa’nın incisi Emek’e stadyum olarak hizmet vereceğini söyledi. Emek bölgesinin bu sayede spor alanında önemli bir yatırım kazanacağını vurgulayan Başkan Altepe, “Sizler bize her zaman destek oluyorsunuz. Sizler bize destek verdiğiniz sürece bizler de size hizmetlerimizi yağdıracağız. Bu alan daha önce antrenman sahası olarak kullanılıyordu. Suni çim kullanılarak yenilenecek olan alan Emek’in yanı sıra bölge spor kulüplerinin de kullanabileceği bir tesis olacak” diye konuştu.

Avrupa standartlarında tesisler oluşturuluyor
Spor tesisleriyle her mahallede yeni heyecanlar yaşandığını söyleyen Başkan Altepe, “Emek’te bundan sonra maçlarını bu statta yapacak. Bursa’nın spor kenti olması yolunda önemli bir adım olarak takımlar, kendi taraftarıyla maçları gerçekleştirebilecek. Bu sayede eski birlik ve bütünlük yeniden sağlanmış olacak. Bursa’mıza yakışan bu güzel havanın korunmasıdır” dedi.
Bursa’nın spor kenti olması için yapılması gereken yatırımların hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Altepe, “Tüm kulüplerimize Avrupa ayarında hatta birçok Avrupa ülkesinde olmayan özellikleri taşıyan, suni çimli spor alanları sağlamaya çalışıyoruz. Bu emeklerimiz Bursa’nın sporunun geleceği noktaları gösteriyor. Her gün yeni bir heyecan yaşıyoruz. Dün Süleyman Çelebi Lisesi’nin spor salonunu hizmete açtık. Bugün de buradayız. Sizlere hizmet etmek bizi de heyecanlandırıyor” şeklinde konuştu.

“Bursa, bir spor kenti olacak”
Başkan Altepe, Bursa’nın her semtinin eksikliklerinin giderilmesi noktasında ilçe belediyelerine de destek vermeye devam ettiklerini anlatarak, “Bursa, sadece sanayi, tarih, ticari ve turizm değil aynı zamanda bir spor kenti olacak. İlçe belediyelerimizle birlikte tüm kulüplerimize destek veriyoruz. Büyükşehir Belediyespor Kulübü, 3500 lisanslı sporcusuyla çalışmalarına devam ediyor. İlçe belediyelerinin spor kulüpleriyle birlikte futbol dışındaki branşlara da gereken desteği veriyoruz” dedi.

Hedef sağlıklı gençlik
Bursa’nın geleceğinin sağlıklı olması için gençlerin spora yönlendirilmesi gerektiğini de vurgulayan Başkan Altepe, “Gençliğimizin spor yapması, disiplinli, bilinçli, sağlıklı bir gençlik oluşması için adımlarımızı atıyoruz. Bu tesislere destek vererek, onların kalıcı gelir elde etmelerini sağlayarak kulüplerin kalkınmasını amaçlıyoruz. Tesis demek başarı demektir. Emek Spor Kulübü başta olmak üzere tüm mahallerlere ve spor kulüplerine spor salonları yapmaya gayret ediyoruz. Bursa’nın uluslararası alanda da etkin bir spor kenti olması için çalışıyoruz. Velodrom, kapalı atletizm stadı, büyük su kayağı tesislerimiz ve Uludağ’da yapılacak spor alanlarıyla spor kenti Bursa’nın altyapısını oluşturuyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, spor salonlarından sadece okulların değil, bulundukları bölgelerdeki kulüplerin de yararlanmasını hedeflediklerini belirterek, temeli atılan Emek Spor Tesisleri hakkında teknik bilgiler verdi.

Marka kent Bursa
AK Parti Milletvekili Bedrettin Yıldırım da konuşmasında spor tesisinin temelinin atılmasıyla bölgenin değer kazanacağını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri artık daha da hızlı yayılacak” dedi.
AK Parti Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise Bursa’nın yeşil şehir kimliğine yeniden bürünürken spor alanında da önemli atıldığına işaret ederek, “Bursa’da son dönemde Fethiye spor tesislerinin, olimpik havuzun açılışını gerçekleştirdik. Bursa’da önemli bir proje olan 45 bin kişilik stadyumun temelini attık. Tüm bu icraatlerin Bursa’nın marka bir kent olması noktasında önemli olduğunu ve kentin önümüzdeki yıllarda uluslararası spor müsabakalarına ev sahipliği yapacağına inanıyorum. Bursa, tarihi, turizmi ve spor alanındaki aktiviteleriyle dünyada önemli bir noktaya gelecektir” diye konuştu.

Başkan Altepe’ye teşekkür
Bursa Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Cemal Vardar, bölgeye hizmet edecek önemli bir spor tesisinin temelinin atıldığını söyleyerek, kulüplerin mağduriyetine dikkat çekti.
Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da amatör spor kulüplerinin destekleneceğine inandığını söyleyen Vardar, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

Amatör sporlar destek bekliyor
Emek Spor Kulübü Başkanı Osman Gül, kulübün tarihini anlattığı konuşmasında, kuruluşundan bu yana kulüp olarak çok badireler atlattıklarını belirterek, “Bu bölgede spor altyapısı var. Bu konuda desteklendiğimizde önemli başarılar elde edileceğine inanıyorum” dedi.
Adnan Menderes Mahalle Muhtarı Yücel Tüfekçi, hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, her zaman Başkan Altepe’nin yanında olduklarını söyledi. AK Parti Bursa milletvekilleri Bedrettin Yıldırım, Hakan Çavuşoğlu, İsmet Su ve Mustafa Öztürk ile İl Genel Meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri, Emek Spor Kulübü sporcuları ve vatandaşların da katıldığı törende, konuşmaların ardından protokol üyeleri, butona basarak Emek Spor Tesisleri’nin temelini attı. Törende ayrıca, Emek Spor Kulübü yönetici ve sporcuları Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, çiçek verdi.

Emek spor tesisleri 4,5 ayda bitirilecek
Emek Spor Tesisleri’nde Emek Spor Kulübü sporcuları, futbol, basketbol, taekvando ve karate branşları çalışmalarını yapacak olup, kulüp için yapılacak futbol sahası da 90 X 60 metre ebatlarında olacak. 55 milimetre suni çimle kaplanacak olan sahaya ayrıca 100 kişilik tribün de yapılacak. Çevresi telle örülecek olan sahanın çevre düzenlemesi de yapılacak. İnşaatı Maça İnşaat’ın gerçekleştireceği tesis, 150 günde (4,5 ay) tamamlanacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ


 

Tarih: 16.06.2011 | Okunma sayısı:8503

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu