Haberler

EMEK KAVŞAĞI’NIN YÜZDE 65’İ TAMAMLANDI

Font Boyutu

19 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

EMEK KAVŞAĞI’NIN YÜZDE 65’İ TAMAMLANDI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KAVŞAK, RAYLI SİSTEM VE İSTASYON OLMAK ÜZERE 3 AŞAMALI OLARAK SÜRDÜRÜLEN EMEK KAVŞAĞI’NDAKİ ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR.
- BAŞKAN ALTEPE, AY SONUNA KADAR YOLUN MUDANYA GİDİŞ İSTİKAMETİNİ TRAFİĞE AÇMAYI PLANLADIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘her köşesine ulaşılabilir bir kent’ hedefi doğrultusunda sürdürdüğü raylı sistem, yeni yol açma ve kavşak düzenleme çalışmaları arasında yer alan Emek Kavşağı’nda fiziki gerçekleşme yüzde 65’e ulaştı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Altepe, ay sonuna kadar yolun Mudanya gidiş istikametini trafiğe açmayı planladıklarını söyledi.

Bursaray Emek Hattı çalışmaları kapsamında inşaatına başlanan Emek Kavşağı’ndaki çalışmalar hızla sürüyor. Kavşak düzenleme, raylı sistem hattı ve raylı sistem istasyonu olmak üzere 3 aşamalı olarak gerçekleştirilen çalışmaları yerinden inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Raylı Sistemler Daire Başkanı Eren Kural’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın’ın da katıldığı inceleme gezisinde, çalışmalarda gelinen noktayı değerlendiren Başkan Altepe, Emek Kavşağı’nın yüzde 65’inin, Bursaray Korupark İstasyonu’nun ise yüzde 60’ının tamamlandığını vurguladı.

Hedefimiz bir an önce tamamlamak
Mudanya yolunun, Bursa’nın sahile açılan en önemli kapısı olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, bu nedenle projenin geniş bir projeksiyonda ele alındığını vurguladı. Gelecekteki trafik yoğunluğu da düşünülerek, normal kavşaklardan iki kat daha geniş bir alanda çalışmaların yürütüldüğünü dile getiren Başkan Altepe, “Mudanya yolu geliş ve gidiş istikametleri 3’er şerit olacak. Aynı anda hem kavşak, hem de raylı sistem ve istasyon inşaatı devam ediyor. Ay sonuna kadar Mudanya giriş istikametini, 1 ay sonra da geliş istikametini trafiğe açmayı planlıyoruz. Hedefimiz çalışmaları bir an önce tamamlayarak kavşak ve istasyonu Bursalıların kullanımına açmak” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 19.10.2010 | Okunma sayısı:9074

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu