Haberler

Elmasbahçeler’in hayali gerçekleşiyor

Font Boyutu

 09 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

ELMASBAHÇELER’İN HAYALİ GERÇEKLEŞİYOR
- BURSA’NIN EN ESKİ MAHALLELERİNDEN BİRİ OLMASINA RAĞMEN YETERLİ SOSYAL DONATI ALANI BULUNMAYAN ELMASBAHÇELER MAHALLESİ’NİN SPOR TESİSİ HAYALİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE GERÇEKLEŞİYOR.
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN 10 BİNAYI KAMULAŞTIRILARAK YIKMASININ ARDINDAN ELMASBAHÇELER MAHALLESİ’NE KAZANDIRACAĞI SPOR TESİSİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ELMASBAHÇELER’İN KENDİ DOĞDUĞU MAHALLE OLDUĞUNU HATIRLATARAK, “ESKİDEN BOŞ ARSALARDA TOP OYNUYORDUK. ANCAK ŞİMDİ HER TARAF BİNA DOLDU. YILLARDIR BÖLGENİN HAYALİ OLAN SPOR TESİSLERİNİ YAPMAK YİNE BİZE NASİP OLDU” DEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 10 binayı kamulaştırılarak yıkmasının ardından Elmasbahçeler Mahallesi’ne kazandıracağı spor tesisinin temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Elmasbahçeler’in kendi doğduğu mahalle olduğunu hatırlatarak, “Eskiden boş arsalarda top oynuyorduk. Ancak şimdi her taraf bina doldu. Yıllardır bölgenin hayali olan spor tesislerini yapmak yine bize nasip oldu” dedi.

Bursa’yı sporda da marka kent yapmak hedefiyle hemen hemen her mahalleye spor tesisi kazandıran Büyükşehir Belediyesi, bu dönem kente kazandırdığı 113’üncü tesisin temelini Elmasbahçeler Mahallesi’nde attı. Bursa’nın en eski ve planlı mahallelerinden biri olmasına rağmen, okul alanı ve cami dışında hiçbir sosyal donatı alanı bulunmayan Elmasbahçeler Mahallesi’ne spor tesisi kazandırmak amacıyla çalışmaları iki yıl önce başlatan Büyükşehir Belediyesi, kamulaştırmaların tamamlanmasının ardından düğmeye bastı. Yaklaşık 2 bin 200 metrekare alanlı 8 parsel üzerindeki 10 bina kamulaştırılarak, yıkıldıktan sonra spor tesislerinin yapılacağı alan ortaya çıktı. Mahalle gençlerin yıllardır hayalini kurduğu tesisin temeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar ile mahalle halkının katıldığı törenle atıldı.

“Hizmetten mahrum olan her yerdeyiz”
Kendisinin de Elmasbahçeler Mahallesi’nde doğduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın en planlı mahallesi olmasına rağmen bölgede yoğun yapılaşma nedeniyle yeşil alan, spor tesisi, park gibi sosyal donatı alanlarının bulunmadığını söyledi. Yeni belediye binasının neden Elmasbahçeler’e yapıldığının konuşulduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Çünkü Elmasbahçeler Bursa’nın kalbi. 135 yıldır Bursa’nın belediye binası yok. Belediye binası olmayan Bursa’dan başka il yok. Neden buraya spor tesisi yaptığımızı soruyorlar. Eskiden boş arsalarda top oynuyorduk. Şimdi ise her taraf bina dolu. Gençlerin spor yapacağı, halkımızın nefes alan bir tek sosyal donatı alanı yok. Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetten yana mahrum olan her yere ulaşmaya çalışıyoruz. ‘Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri’ demişler. Biz de eserler bırakmaya devam edeceğiz. Elmasbahçeler’in bu hayalini gerçekleştirmek bize nasip oldu. İşin süresi 7 ay ancak biz 4 ayda bitirilmesini istiyoruz. Şimdiden bölgemize hayırlı olsun” diye konuştu.
Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu da mahalle halkına seslenerek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız hizmetleriyle size sahip çıkıyor. İnşallah 30 Mart’ta siz de ona sahip çıkacaksınız” dedi.
Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Cemal Vardar ise Elmasbahçeler’e kazandırılacak olan tesisin yanı sıra geçen 5 yılda spora kazandırılan tesisler nedeniyle tüm spor camiası adına Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Elmasbahçeler Mahallesi Muhtarı Mustafa Pamukçu ve Elmasbahçeler Spor Kulübü Başkanı Erkan Aydemir’de mahalleye kazandırılacak olan tesis nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür ederken, Spor Kulübü Başkanı Aydemir, günün anısına Bakan Altepe’ye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından butona basan Başkan Altepe ve protokol üyeleri, tesislerin temelini attı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.02.2014 | Okunma sayısı:6043

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu