Haberler

Elmasbahçeler spor tesisine kavuşuyor

Font Boyutu

 11 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

ELMASBAHÇELER SPOR TESİSİNE KAVUŞUYOR
- YAPILAŞMA YOĞUNLUĞUNUN FAZLA OLDUĞU TÜM BÖLGELERDE SOSYAL DONATI ALANLARINI ANCAK KAMULAŞTIRMALARLA SAĞLAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ELMASBAHÇELER MAHALLESİ’NE YAPILACAK SPOR TESİSİ İÇİN KAMULAŞTIRILAN 10 BİNADAN KALAN 2’SİNİN YIKIMINI YAPTI.
- YIKIM ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEYEN BAŞKAN ALTEPE, BURSA GENELİNDE PLANLARDA PARK, YOL, SOSYAL DONATI ALANI GİBİ GÖRÜNEN YERLERDE BİNALAR OLDUĞUNU HATIRLATARAK, ELMASBAHÇELER’İ DE YIKARAK DAHA SAĞLIKLI VE YAŞANILABİLİR BİR SEMT HALİNE GETİRECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, merkeze bağlı tüm ilçeleri, spor tesisi, park, çocuk oyun sahaları gibi sosyal donatı alanlarına kavuşturma projelerine Elmasbahçeler Mahallesi’ni de ekledi. Planlarda spor tesisi olarak görülen yer üzerindeki kamulaştırılan 10 biradan kalan ikisinin yıkımı yapıldı.
Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanılabilir kent olması hedefiyle altyapı yatırımlarının yanında spor tesisi, park, çocuk oyun sahaları gibi üst yapı yatırımlarını da hız kesmeden sürdürüyor. Planlı gelişmesine rağmen yol ve binalarla çevrili olan Elmasbahçeler Mahallesi’nde sosyal donatı alanı bulunmaması üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, mahalle gençleri başta olmak üzere tüm bölge halkının yararlanabileceği spor tesisleri için çalışmalara hız verdi. Planlarda spor tesisi olarak görülen Elmasbahçeler 3. Baş Sokak üzerindeki kamulaştıran 10 binadan 8’i daha önce yıkılmıştı. Kalan iki bina da kamulaştırma işleminin ardından yıkıldı.
“Yıkarak güzelleştiriyoruz”
Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ve Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar’dan çalışma hakkında bilgi aldı. Başkan Altepe, “Elmasbahçeler Mahallesi planlı gelişmesine rağmen, yol ve binalardan ibaret kaldı. Burada mahalle halkının nefes alacağı, gençleri rahatlıkla spor yapabileceği alanlar yok. Planlarda spor alanı olarak görülen bu bölgeye modern bir spor tesisi kazandırıyoruz. Alan üzerindeki 10 binayı kamulaştırıp, yıkmıştık. Kalan ikisinin de yıkımını şimdi yapıyoruz. Bu kamulaştırmalarla bin 500 metrekare alan kazandık ve toplamda 2 bin 200 metrekare alan üzerine modern bir spor tesisi kazandıracağız. Kamulaştırmalar ve tesis yapımı için bölgeye 4 milyon TL’lik yatırım kazandırmış olacağız. Bölge halkımıza şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 11.11.2013 | Okunma sayısı:5302

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu