Haberler

Eğitime bir destek de Demirtaş Dumlupınar’a

Font Boyutu

6 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

Eğitime bir destek de Demirtaş Dumlupınar’a
- Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın eğitimine ve eğitim kurumlarına desteği hızla sürüyor.
- Demirtaş Dumlupınar Mahallesi’ne kazandırılacak 32 derslikli ilköğretim okulunun yapımıyla ilgili protokol, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile hayırsever iş adamı Ali Rıza Yedikardeş tarafından imzalandı.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın eğitimine ve eğitim kurumlarına desteği hızla sürüyor. Demirtaş Dumlupınar Mahallesi’ne kazandırılacak 32 derslikli ilköğretim okulunun yapımıyla ilgili protokol, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile hayırsever iş adamı Ali Rıza Yedikardeş tarafından imzalandı.

Bursa’yı değerleriyle geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, kentin eğitimine katkı koyan faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda, hayırsever iş adamı Ali Rıza Yedikardeş tarafından Demirtaş Dumlupınar Mahallesi’nde kazandırılacak olan 32 derslikli ilköğretim okulunun yapımıyla ilgili protokole imzalar atıldı. Büyükşehir Belediyesi Yeni Binası Başkanlık makamında gerçekleştirilen törende, protokolü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile hayırsever iş adamı Ali Rıza Yedikardeş imzaladı.

“En büyük hedefimiz, gençliğimizin en güzel şekilde yetişmesi”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’ya güzel bir projenin kazandırılacağını söyleyerek, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim göreceği güzel bir ilim irfan yuvasının protokolünü imzalıyoruz. En büyük hedefimiz, gençliğimizin en güzel şekilde yetişmesi…” dedi.
Hedefleri olan lider Türkiye için önemli adımlar attıklarını belirten Başkan Altepe, “Bu hedeflere ulaşma konusunda, geleceğimiz için en büyük gücümüz ve kozumuz gençlerimizdir. Gençlerimizin en güzel şekilde yetişmesi, en iyi eğitimi alması, birikimli ve idealist bir gençlik olmaları konusunda elimizden gelen gayretleri gösteriyoruz. Bu alanda gençlikle ilgili tüm yatırımlara da büyük önem veriyoruz” şeklinde konuştu. Altepe, Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği tüm okulların desteklenmesi, eksiklerinin giderilmesi, spor tesisleri ve yeni okulların kazandırılmasının kentin ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Alan kamulaştırılıyor
İhtiyaç duyulan yerlerde okul yapılması için Büyükşehir Belediyesi olarak harekete geçildiğini belirten Başkan Altepe, “Bu bölgelerin eksikliğini telafi etmiş ve yeni okul binaları kazandırmış oluyoruz. Demirtaş’ta Dumlupınar Mahallesi’nde uzun yıllardır okul eksikliği vardı. Burada çalışmayı başlattık. Bir yandan bölgede bulunan okul alanı olarak ayrılmış yeri, Büyükşehir Belediyesi olarak kamulaştırıyoruz. Buraya 32 derslikli bir okul projesi hazırlıyoruz. Bu projenin inşaatını da hayırsever iş adamı Ali Rıza Yedikardeş yapmış olacak” diye konuştu.
Yedikardeş’in her zaman kentin sosyal sorumluluk çalışmalarına imza attığını, hem Bursa’da hem de Balkanlarda birçok eserin restorasyonuna gönüllü olarak katkı sağladığını sözlerine ekleyen Başkan Altepe, “Kendi fabrikasının da olduğu Demirtaş’ta Dumlupınar Mahallesi’ndeki okulun inşaatını tamamen kendisi karşılayacak ve kendi ismini de yaşatmış olacak. Belediyemiz de kamulaştırma, proje ve kontrollük hizmetlerini gerçekleştirerek, güzel, pırıl pırıl ve kaliteli bir okulu Demirtaş’a kazandırmış olacağız” dedi.

“Noktayı okulla koyalım”
Hayırsever iş adamı Ali Rıza Yedikardeş, Başkan Altepe’nin, tanıştıkları 2004 yılından bu yana hayır işlerinde kendisini teşvik ettiğini dile getirerek, “Yıllar öncesinden acaba bu alanda bir okul yapsam mı diye düşürdüm. Daha önce camiler ve birçok hayırlar yaptık, artık son noktayı koyalım istiyordum. Gençliğimize bir okulu nasıl bırakırız diye bunun hesabını yapıyordum. Dumlupınar’daki arsa yıllardan beri benim gönlümdeydi. Demek ki bugüne nasip oldu. Çok teşekkür ediyorum başkanıma, sebep oldular. Bursa’mıza hayırlı olsun” dedi.
Başkan Altepe ve Yedikardeş, açıklamalarının ardından protokolü imzaladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 06.10.2017 | Okunma sayısı:2545

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu