Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Eğitimde mekan kalitesi yükseliyor

Sitenizde Yayınlayın...

19 NİSAN 2017

BASIN BÜLTENİ

EĞİTİMDE MEKAN KALİTESİ YÜKSELİYOR
- KENT MERKEZİNDE DEPREMSELLİK AÇISINDAN RİSK OLUŞTURAN, YIPRANMIŞ, İHTİYACI KARŞILAMAYAN ESKİ OKULLARIN YENİLENMESİ NOKTASINDA ÖNEMLİ YATIRIMLARI HAYATA GEÇİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ÖNCÜLÜĞÜNDE SİL BAŞTAN YENİLENEN MERKEZ İMAM HATİP LİSESİ’NDE İNŞAATLAR HIZLA YÜKSELİYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, HER ALANDA OLDUĞU GİBİ EĞİTİM KURUMLARINDA DA BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM YAŞANDIĞI BELİRTEREK, BURSA İMAM HATİP LİSESİ’NİN DE EĞİTİM BİNALARINDAN KONFERANS VE SPOR SALONLARINA KADAR TAM DONANIMLI BİR EĞİTİM KOMPLEKSİ HALİNE GELECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Kent merkezinde depremsellik açısından risk oluşturan, yıpranmış, ihtiyacı karşılamayan eski okulların yenilenmesi noktasında önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde sil baştan yenilenen Merkez İmam Hatip Lisesi’nde inşaatlar hızla yükseliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, her alanda olduğu gibi eğitim kurumlarında da büyük bir dönüşüm yaşandığı belirterek, Bursa İmam Hatip Lisesi’nin de eğitim binalarından konferans ve spor salonlarına kadar tam donanımlı bir eğitim kompleksi haline geleceğini söyledi.

Eğitim kurumlarına spor salonları kazandırılması, okulların fiziki eksikliklerinin giderilmesi, ortak sınavlara sponsorluk, okullara spor malzemesi desteği başta olmak üzere eğitim yatırımlarını hep ön planda tutan Büyükşehir Belediyesi, eğitimde çıtayı iyice yükseltti. Kent merkezindeki eski okulların yenilenmesi görevini üstlenen Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Zafer Okulları’nın modern bir eğitim kompleksi olarak eğitime açılmasının ardından Erkek Lisesi, Kız Lisesi, Elmasbahçeler, Demirtaş, Yıldırım, Şerif Artış, Osmangazi ve İbni Sina ilkokullarını da kapsayan çalışmalarda Merkez İmam Hatip Lisesi’nde de inşaatlar yükseldi. Eski okul ve yurt binalarını yıkan Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hazırlanan proje kapsamında eğitim binaları, yurt, spor salonu, konferans salonu, açık ve kapalı otoparklar, sosyal donatı alanlarıyla Merkez İmam Hatip Lisesi modern bir eğitim kompleksine dönüşüyor.

Bölgeye değer katacak
Bursa’nın öncü ve her alanda lider kent olması yolunda önem verdikleri alanların başında eğitimin geldiğini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent merkezindeki depremsellik açısından risk taşıyan, eskimiş, yıpranmış ve ihtiyacı karşılamayan okulların yenilenmesi çalışmalarının hızla sürdüğünü söyledi. Merkez İmam Hatip Lisesi’nin de Bursa’da yarım asrı aşkın süre hizmet veren köklü bir eğitim kurumu olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yenilediğimiz okullardan biri de Merkez İmam Hatip Lisesi. Yıldırım Belediyesi ve Kaymakamlığın önündeki okul binalarını sil baştan yeniliyoruz. Yeni projede okul bahçesi ve Bayram Meydanı arasında bütünlük sağlanacak. Cephe kaplama çalışmalarının başladığı ilk binayı yeni eğitim öğretim yılına yetiştirmeyi, kalan binaları da yarı dönemde eğitime açmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDIYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 


23728_imamhatip_201704190956.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 19 Nisan 2017 Saat 09:54

Okunma Sayısı: 1012

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları