Haberler

Dünyanın lezzet ustaları Bursa’da

Font Boyutu

 16 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

DÜNYANIN LEZZET USTALARI BURSA’DA
- GASTRONOMİ FESTİVALİ’NE KATILMAK AMACIYLA YUNANİSTAN, KARAYİP ADALARI, FİNLANDİYA, ARJANTİN, AMERİKA, BOLİVYA VE İTALYA’DAN BURSA’YA GELEN ŞEF MASTER DÜZEYİNDE AŞÇILAR, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

BURSA – Gastronomi Festivali’ne katılmak amacıyla Yunanistan, Karayip Adaları, Finlandiya, Arjantin, Amerika, Bolivya ve İtalya’dan Bursa’ya gelen şef master düzeyinde aşçılar, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Bursa Valiliği AB ve Dış İlişkiler Merkezi’nin gerçekleştirdiği ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) desteklediği Menşei Bursa Projesi kapsamında gerçekleştirilen Bursa Gastronomi Festivali’ne dünyaca ünlü aşçılar, Heykel’deki tarihi binada Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç ile bir araya geldi. Sınır Tanımayan Şefler Akdeniz ve Türkiye Başkanı Seyfi Ali Erşahin, Bursa’da gördükleri ilgi ve misafirperverliğin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Bursa’da çok iyi ağırlandıklarını dile getiren ünlü aşçılar, ülkelerini temsil eden rozetleri Başkanvekili Atilla Ödünç’ün yakasına taktı.

Bursa’nın tarihi, doğal ve kültürel birçok zenginliği bünyesinde barındıran bir kent olduğunun altını çizen Başkanvekili Atilla Ödünç de Bursa’ya ait lezzetlerin de dünya çapında tanınmasını istediklerini, Gastronomi Festivali’nin de bu anlamda önem taşıdığını söyledi. Festival sayesinde Bursalıların da başka kültürlere ait lezzetleri tanıma ve tatma fırsatı bulacak olmasının büyük bir şans olduğunu ifade eden Ödünç, konuklarına Bursa’yı tanıtıcı hediyeler verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 16.11.2013 | Okunma sayısı:1660

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir