Haberler

Dünyanın en büyük fotoğraf sergisi ilgi görüyor

Font Boyutu

12 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

Dünyanın en büyük fotoğraf sergisi ilgi görüyor
- Merinos AKKM Fuar Alanındaki dünyanın en büyük fotoğraf sergisi, Kurban Bayramı’nın birinci günü dışında hergün saat 10.00-18.00 arasında 21 Ekim’e Kadar ziyaret açık kalacaktır.

BURSA – Bu yıl üçüncüsü yapılan Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (Bursa FotoFest) kapsamında açılan dünyanın en büyük fotoğraf sergisine öğrenciler ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi (BKK) organizasyonunda, BUFSAD ve gönüllülerin istekli çalışmasıyla düzenlenen 3. Bursa FotoFest, bir hafta boyunca fotoğraf sanatının önemli isimlerini ve fotoğraf tutkunlarını ağırladı. Festival kapsamında Atatürk kongre Kültür Merkezi’ndeki (Merinos AKKM) 12 bin metrekarelik Fuar Alanı’nda açılan ve 222 sanatçının 86 sergisi ve 2 bine yakın fotoğrafından oluşan tek kapalı alanda açılan dünyanın en büyük fotoğraf sergisi de (The biggest photo exhibition in the world) vatandaşlardan ve öğrencilerden büyük ilgi gördü. Eğitim kurumlarının da ziyaret ettiği sergide, Bruno Barbey, Thomas Hoepker, Gael Turine, Christopher Morris, Massimo Mastrorillo, Davide Monteleone, Marcus Bleasdale, Werner Bischof, Kamil Fırat, Kutup Dalgakıran, Nihal Gündüz ve Abbie Trayler-Smith gibi dünyaca ünlü fotoğraf sanatçılarının birbirinden güzel ve sanatsal değeri olan fotoğrafları yer alıyor.

Merinos AKKM Fuar alanındaki sergi, Kurban Bayramı’nın birinci günü dışında hergün saat 10.00-18.00 arasında 21 Ekim’e kadar ziyaret açık kalacaktır. Festival boyunca yapılan panel ve toplantıların videolarına bursaphotofest.web.tv adresinden izlenebilir.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 12.10.2013 | Okunma sayısı:2607

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir