Haberler

Dünyada ilgi çeken fotoğraf kareleri BursaFotoFest’te

Font Boyutu

09 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

DÜNYADA İLGİ ÇEKEN FOTOĞRAF KARELERİ BURSAFOTOFEST’TE
- 4. ULUSLARARASI BURSAFOTOFEST KAPSAMINDA MERİNOS AKKM FUAR ALANINDA AÇILAN ULUSLARARASI FOTOĞRAF SERGİSİ, 160 SANATÇININ 1600 FOTOĞRAFI VE 60 SERGİYLE FOTOĞRAF TUTKUNLARINA GÖRSEL GEZİYE ÇIKARIYOR.

BURSA – Bu yıl 4’üncüsü yapılan Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest) kapsamında açılan uluslararası fotoğraf sergisi, fotoğraf meraklıları tarafından ziyaret ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle bu yıl 4.’sü yapılan Uluslararası BursaFotoFest, tüm hızıyla devam ediyor. Festival kapsamında Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Fuar Alanı’nda açılan uluslararası fotoğraf sergisi ise her kesimden insanın ilgisini çekiyor. 160 sanatçının çalışması, 1600 fotoğraf ve 60 serginin yer aldığı fotoğraf sergisi, gezenlere görsel şölen yaşatıyor. Yerli ve yabancı usta isimlerin efsane olmuş fotoğraf kareleriyle yer aldığı sergi, dünyanın farklı mekanlarından ve insan portrelerinden bakış açısı sunuyor. 160 sanatçının 1600 fotoğrafının ve 60 serginin yer aldığı sergi, 21 Aralık’a kadar her gün saat 10.00-22.00 arasında ziyaret edilebiliyor.

Merinos AKKM Fuar alanındaki sergide, Carlos Spottorno, Chris Steele-Perkins, Martin Roemers, Park Jongwoo, Ron Haviv, İzzet Keribar, Kamil Fırat, Prof. Dr. Sabit Kalfagil, Timurtaş Onan, Nikos Pilos, Alberto Modiano, Dr. Işık Akgün, Ercan Aslan, Leyla Emektar-Kemal Kaya, Mehmet Demirci, Mehmet Kaçmaz, Nezih Tavlaş, Ralf J. Diemb, Pınar Lauridsen, Sadık Üçok, Saygun Dura, Sultan Aslan, Tahir Ün, Tuğrul Çakar, Yusuf Aslan, Abit Kullebi, Ahmet Çetin, Birgül Yıldırır, Cem Vural, Ceyhun Kandemir, Fahrettin Beceren, Fatih Çınay, Fatih Özenbaş, Gürsel Egemen Ergin, Mehmet Dağ, Nazan Aşkallı, Ömer Yağlıdere, Önder Turacı, Suat Oktay Şenocak, Serap Yavuz, Teberik Kölgeli, Tuğba Turan, Zeynep Diniz gibi sanatçılar ile Depo Photos, Mahzen Photos, Mimar Sinan Üniversitesi, Roche Foto Kulübü, Serhat Kalkınma Ajansı, BKK Engelliler Meclisi, BKK Yabancılar Çalışma Grubu, BUFSAD, BKK Fotoğraf Çalışma Grubu, if Photo Collective, NİŞ Fotoğraf Kulübü, Oyak Renault Fotoğraf Topluluğu, Osman Önder Fotoğraf Atölyesi, TOFAŞ Fotoğraf Topluluğu ve Yaşamak Lazım Fotoğraf Grubu’nun sanatsal değeri olan fotoğrafları yer alıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 09.12.2014 | Okunma sayısı:2485

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir