Haberler

Dünden bugüne Bursa İtfaiyesi

Font Boyutu

 8 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

DÜNDEN BUGÜNE BURSA İTFAİYESİ
- İTFAİYENİN 90. YILI BUGÜNE IŞIK TUTTU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANAN ‘DÜNDEN BUGÜNE BURSA İTFAİYESİ’ KONULU SERGİ, BURSA’DA GELİŞİM SÜRECİNDE İTFAİYE TEŞKİLATININ YAŞADIĞI DEĞİŞİMDEN ÖRNEKLERİ GÖZLER ÖNÜNE SERDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘Dünden Bugüne Bursa İtfaiyesi’ konulu sergi, teşkilatın 90 yıllık tarihini bugüne taşıdı.

İtfaiye teşkilatının 90. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, ‘İtfaiye Haftası’ boyunca Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sergi Salonu’nda izlenime açılan sergide, itfaiye teşkilatının gelişim süreci tüm detaylarıyla vatandaşlara tanıtıldı.
Sergide, itfaiye teşkilatının kuruluşundan bugüne kadar kullanılan tulumba, tulumbacı fenerleri eski hortumlar, lanslar, solunum cihazları, tulumbacı kıyafetleri, eski döneme ait vukuat kayıt defterleri ve bugün de kullanılan duman tahliye makinesi, seyyar köpük makinesi, baca temizleme makinesi, dalgıç su çekme pompası, arama kurtarma cihazları, dağcı ve cankurtaran kıyafet ve malzemeleri, yeni temiz hava solunum cihazları, yeni hortumlar ve otomatik söndürme lansları ve diğer teknolojik gereçler gözler önüne serildi. Kente hizmet veren tüm itfaiyecilerle sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği sergide itfaiye ile ilgili haber kupürleri de ilgiyle izlendi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.10.2013 | Okunma sayısı:1998

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir