Haberler

Dualar Türk askeri için

Font Boyutu

21 OCAK 2018

 

BASIN BÜLTENİ

 

Dualar Türk askeri için

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile birlikte, Ulu Cami’de sabah namazını kılarak Afrin’deki ‘Zeytin Dalı’ operasyonuna katılan askerler için dua etti.

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile birlikte, Ulu Cami’de sabah namazını kılarak Afrin’deki ‘Zeytin Dalı’ operasyonuna katılan askerler için dua etti.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütüne karşı başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın zaferle sona ermesi için sabah namazı sonrası ülke genelinde 90 bin camide dua edildi. Bursa’da da Ulu Cami’de sabah namazında saf tutan vatandaşlar, ‘Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli askerler için dua etti. Sabah namazının sonrasında da Fetih Suresi okundu.

 

Aktaş’tan birlik mesajı

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Ulucami’de sabah namazını kılıp vatandaşlarla birlikte Mehmetçik için dua etti. Cami çıkışı basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Aktaş, “Bursalı hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz. Eminim ki burada da Türkiye’nin 4 bir tarafında da tüm insanımız askerimiz, milletimiz ve ordumuz için duadaydı. Rabbim dualarımızı kabul etsin” dedi.

Vatandaşların sabah namazında Ulu Cami’yi tamamen doldurduğunu söyleyen Başkan Aktaş, “Başbakan Yardımcımız, eski bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ile Bursalı hemşehrilerimiz buradaydı. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın” diye konuştu.

 

“Türkiye, teröre müsaade etmeyeceğini gösterdi”

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin harekatını başlattığını söyleyerek, “Allah ordumuzu, askerimizi muzaffer eylesin. Bu harekat, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Sözleşmesi 51. maddesi gereğince meşru müdafasını kullanmak üzere yaptığı bir harekattır. Aynı şekilde Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 1624, 2170, 2178 sayılı terörle mücadeleye ilişkin kararları doğrultusunda gerçekleştirdiği bir harekattır. Türkiye, son birkaç yıldır özellikle güneyinde bir oldu-bitti ile oluşturulmak istenen terör koridoruna asla müsaade etmeyeceğini birçok vesile ile hem oradaki terör unsurlarına gizli açık destek veren ülkelere de söylemiştir. Bugün itibariyle bu harekatın amacı güneyimizdeki terör koridorunu etkisiz hale getirmek, onu imha etmektir” diyerek, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmanın önemine vurgu yaptı. Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün saat 14.00’da Bursa’da Fatih Sultan Mehmet (FSM) Bulvarı hastane alanında vatandaşlarla bir araya geleceğini hatırlatarak Bursalıları programa davet etti. Aynı zamanda Bursa milletvekilleri Mehmet Müezzinoğlu, Muhammet Müfit Aydın ve Osman Mesten ile Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da Ulu Cami’de sabah namazını kılarak vatandaşlarla birlikte ‘Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli askerler için dua etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 21.01.2018 | Okunma sayısı:3614

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu