Haberler

DR. SUNAY ÖZKUL, ENGELLİLER MECLİSİ’NİN KONUĞU OLDU

Font Boyutu

01 ŞUBAT 2013

BASIN BÜLTENİ

DR. SUNAY ÖZKUL, ENGELLİLER MECLİSİ’NİN KONUĞU OLDU
- BURSA AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜ DR. SÜNAY ÖZKUL, BURSA KENT KONSEYİ (BURKENKON) ENGELLİLER MECLİSİ ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELEREK SIKINTILARINI DİNLEDİ.

BURSA –Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Dr. Sunay Özkul, Bursa Kent Konseyi (BURKENKON) Engelliler Meclisi üyeleriyle bir araya gelerek engellilerin gündelik yaşamda karşılaştığı sıkıntıları dinledi.

BURKENKON Engelliler Meclisi, engelli bireylerin gündelik yaşamda karşılaştığı sıkıntılara çözüm aramaya devam ediyor. Yapılan toplantıda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Dr. Sunay Özkul, Engelliler Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Katılımcıları tek tek dinleyen Özkul, müdürlük faaliyetleri hakkında da bilgiler verdi.
Engellilerle ilgili çalışmaları gönülden yürüttüklerini söyleyen Özkul, engelli bireylerin ihtiyaçlarının el ele karşılanması gerektiğini vurguladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yeni kurulan bir bakanlık olduğunu anlatan Özkul, “Yaklaşık bir yıldır bizlerde Bursa’da faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bakanlık olarak sadece engellilerle değil, kadınlarla ve çocuklarla da ilgileniyoruz. Bakıma muhtaç engelli bireylerimiz için evde bakım ücreti hizmetini devreye aldık. Bir nebze olsun engelli kardeşlerimizin hayatına değer katmaya, ihtiyaç duydukları bakımları karşılamaya çalışıyoruz. Bursa’da 14 bin 200 kişiye evde bakım ücreti ödüyoruz. Bakıma muhtaç olan yaklaşık 30 bin engelli birey var. Neredeyse yarısının bakım ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Tabii ki bu hizmetten yararlanma koşulları da var. Önce arkadaşlarımız evlere gidip tek tek ziyaretler yapıyor. Tüm koşullar uygunsa bizler de gerekli destekleri veriyoruz” dedi.
BURKENKON Engelliler Meclisi İbrahim Sönmez ise, engelli bireylerin gündelik yaşamda karşılaştığı sıkıntılara çözüm aramaya devam edeceklerini söyledi. Sönmez, “İl Müdürümüz Sunay Hanım’a çok teşekkür ediyoruz. Her konuda bizlere yardımcı olmaya çalışıyor” dedi. Sönmez, Perşembe günleri yaptıkları toplantılarda, konusunda uzman kişileri ağırlamaya devam edeceklerini vurguladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 01.02.2013 | Okunma sayısı:4739

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir