Haberler

Dostluk için zirve yapacaklar

Font Boyutu

 30 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

DOSTLUK İÇİN ZİRVE YAPACAKLAR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN DÖRT BALKAN ÜLKESİNDEN GELECEK DAĞCILARIN KATILIMIYLA DÜZENLENEN ‘BALKAN DAĞCILAR BULUŞMASI’ 10 – 16 KASIM TARİHLERİ ARASINDA BURSA’DA YAPILACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Bursa İl Temsilciliği tarafından dört Balkan ülkesinden gelecek dağcıların katılımıyla düzenlenen ‘Balkan Dağcılar Buluşması’ 10 – 16 Kasım tarihleri arasında Bursa’da yapılacak.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü futbol dışındaki branşların geliştirilmesi ve bu branşlara sporcu kazandırılması gibi faaliyetlerinin yanında alternatif sporların yaygınlaştırılmasına yönelik faaliyetlerine bir yenisini daha ekliyor. Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği ile Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve Karadağ, Arnavutluk, Kosova, Makedonya ve Türkiye’nin farklı kentlerinden gelecek dağcıların katılımı ile yapılan Balkan Dağcılar Buluşması, 10 – 16 Kasım tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecek. Balkan ülkelerinden 30 sporcunun katılacağı ve 1 hafta sürecek etkinlikte sporculara Bursa’daki dağcılık faaliyetleri hakkında bilgiler verilecek, ardından 2543 metrelik Uludağ’ın zirvesine tırmanma yürüyüşü yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin büyük desteği ile yapılan organizasyonun Balkanlar ve Bursa’daki dağ turizmine büyük katkı sağlayacağını belirten Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Nazif Makas, “Zaten herkes tarafından bilinen Uludağ’ın bu tür organizasyonlar için vazgeçilmez bir yer olacağını göstermek için de önemli bir organizasyon. Böylesi önemli bir organizasyona sahip çıktıkları için Büyükşehir Belediye Başkanımıza dağcılık sporuna gönül veren herkes adına teşekkür ediyorum” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 30.10.2014 | Okunma sayısı:1592

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir