Haberler

Dostlarımızın yanındayız

Font Boyutu

19 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

Dostlarımızın yanındayız
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tacikistan ve Azerbaycan’dan gelen konuklarına, Bursa sınırlarını aşan çalışmalarını anlatarak, “Dostlarımızın yanındayız” mesajını verdi.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tacikistan ve Azerbaycan’dan gelen konuklarına, Bursa sınırlarını aşan çalışmalarını anlattı. Altepe, konuklarına “Dostlarımızın yanındayız” mesajını verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa ile işbirliğini geliştirmek amacıyla kente gelen Tacikistan Büyükelçisi Şaripov Farruh Homiddinovic ile Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ‘Azerbaycan Haftası’na katılan Azerbaycanlı konuklarını Heykel’deki Tarihi Belediye Binası’nda ağırladı. Bursa’da halkın huzuru ve mutluluğu için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki faaliyetlerini anlatan Başkan Altepe, “Tacikistan ve Azerbaycan bizim dostumuz, kardeşimiz. Kardeş ülkelerimizle dostluğumuzun gelişmesini istiyoruz. Bursa, kaliteyi üreten bir şehir. Son dönemde Bursa’da sanayide hızlı bir gelişim yaşanıyor. Bursa olarak hem Balkanların hem Kafkasların hem de Türki Cumhuriyetlerin gelişmesi için gereken çabayı gösteriyoruz. Bizler dostlarımızın yanındayız” diye konuştu.
Tacikistan Büyükelçisi Şaripov Farruh Homiddinovic, ilk kez geldiği Bursa’da çeşitli temaslarda bulunacağını ve günden güne gelişen Tacikistan ile Türkiye arasında bölgesel işbirliğini geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Büyükelçi Homiddinovic, Başkan Altepe’den Bursa’daki yerel yönetim faaliyetleri ile ilgili bilgiler aldı ve Bursa’da bir fahri konsolosluğun açılacağını söyledi.
‘Azerbaycan Haftası’ nedeniyle kente gelerek Uludağ Üniversitesi öğretim görevlilerinden Doç Dr. Ferhat Pirinççi eşliğinde Bursa’daki temaslarını sürdüren Azerbaycanlı heyet de Bursa’yı çok beğendiklerini belirterek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları takdirle ve ilgiyle dinledi. Başkan Altepe, ziyaretlerin sonunda konuklarına Bursa’ya özgü bıçak hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.11.2013 | Okunma sayısı:2902

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu