Haberler

Dolunun vurduğu çiftçiye Büyükşehir´den destek

Font Boyutu

23 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

DOLUNUN VURDUĞU ÇİFTÇİYE BÜYÜKŞEHİR’DEN DESTEK

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, MUSTAFAKEMALPAŞA BÖLGESİNDE YAŞANAN DOLU FELAKETİNDE ÜRÜNLERİNİN TAMAMI ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİ ZİYARET ETTİ.

-          KARACABEY’İ DE İÇİNE ALAN BÖLGENİN AFET KAPSAMINA SOKULMASI VE ÜRETİCİNİN ZARARLARININ KARŞILANMASI YÖNÜNDE ÇALIŞMALARI SÜRDÜRDÜKLERİNİ İFADE EDEN BAŞKAN ALTEPE, “İNŞALLAH VALİLİĞİMİZİN ÖNCÜLÜĞÜNDE ÇİFTÇİ KARDEŞLERİMİZİN YARASINA MERHEM OLACAĞIZ. BU KONUDA ETKİN LOBİ FAALİYETİNDE BULUNUYORUZ” DEDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa bölgesinde yaşanan dolu felaketinde ürünlerinin tamamı zarar gören çiftçileri ziyaret etti. Karacabey’i de içine alan bölgenin afet kapsamına sokulması ve üreticinin zararlarının karşılanması yönünde çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Başkan Altepe, “İnşallah valiliğimizin öncülüğünde çiftçi kardeşlerimizin yarasına merhem olacağız. Bu konuda etkin lobi faaliyetinde bulunuyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çiftçilere yaptığı moral ziyaretinde, yaşanan şiddetli yağış nedeniyle Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinin çok zor durumda kaldığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak bu kötü günde çiftçilerin yanında olduklarını göstermek için üreticilerle bir araya geldiklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Olağanüstü irilikte dolu yağışı, ekili alanlara büyük zarar verdi. Domates, biber, karpuz, kavun, mısır ve pancar gibi tarım ürünleri tarlada kaldı. Kullanılamaz hale geldi” diye konuştu.

Başkan Altepe, çiftçilerin zararlarının karşılanması için etkin lobi faaliyeti yürüttüklerini ifade etti. Yağışın ardından hasar tespit çalışmalarının ilgili kamu kurumlarınca yapıldığını, bölgenin afet kapsamına alınması için baskı kurduklarını belirten Başkan Altepe, “Konuyla ilgili olarak Ankara’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüştük. Yine yaşanan sıkıntıyı Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’na da aktardık. Süreç valiliğimizin de takibinde. Çiftçimizin bir an önce yaralarının sarılması gerekiyor. Hedefimiz üreticimizin zararlarını belli miktarda da olsa karşılayabilmek. Bu konuda Büyükşehir olarak elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  

Tarih: 23.07.2017 | Okunma sayısı:2208

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu