Haberler

Doğaseverler ´Zafer´ için yürüdü

Font Boyutu

 31 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

DOĞASEVERLER ‘ZAFER’ İÇİN YÜRÜDÜ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE DAĞCILIK FEDERASYONU İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN ETKİNLİKTE BURSALI DOĞASEVERLER 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI YÜRÜYÜŞÜNDE BİR ARAYA GELDİ.
- ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE DÜZENLENEN TÖRENİN ARINDAN HÜNKAR KÖŞKÜ’NDEN YÜRÜYÜŞE BAŞLAYAN DOĞASEVERLER YAKLAŞIK 9 KİLOMETRE KAT EDEREK ZEYNİLER’DE ETKİNLİĞİ TAMAMLADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Dağcılık Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte Bursalı doğaseverler 30 Ağustos Zafer Bayramı yürüyüşünde bir araya geldi. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenin arından Hünkar Köşkü’nden yürüyüşe başlayan doğaseverler yaklaşık 9 kilometre kat ederek Zeyniler’de etkinliği tamamladı.

Bursalı doğaseverler 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı farklı bir etkinlikle kutladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlikte Atatürk Anıtı önünde toplanan doğaseverler saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu. Daha sonra araçlarla Hünkar Köşkü’ne gelen doğaseverler, adımlarını ‘zafer yürüyüşü’ için attı. Patika yollardan yürüyüşe başlayan doğaseverler, yaklaşık 9 kilometre kat ederek Zeyniler Köyü’ne ulaşarak, etkinliği tamamladı.

Kazbek’te zirve yaptılar
Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım desteğiyle Bursalı dağcılar, Gürcistan Rusya sınırında bulunan Kazbek Dağı’nda zirve yaptılar. Dağcılık Federasyonu Bursa İl Temsilcisi Nazif Makas’ın kafile başkanlığında Bursa’da faaliyet gösteren 17 dağcılık kulübünden 33 dağcı, Kazbek tırmanışına katıldı. Gürcistan Rusya sınırındaki 5047 metre yükseklikteki Kazbek Dağı tırmanışında kar ve buzla kaplı zirveye Bursa ekibinden 25 dağcı ulaştı, 8 dağcı ise 4200 metrelerden ana kampa geri döndü. İl Temsilcisi Nazif Makas, ilk defa Kazbek dağına bu kadar kalabalık bir ekip ile tırmanış yapıldığını söyledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 31.08.2017 | Okunma sayısı:1243

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir