Haberler

DOĞANBEY’DE ÇÖZÜM İÇİN BÜYÜKŞEHİR DE DEVREDE

Font Boyutu

 18 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

DOĞANBEY’DE ÇÖZÜM İÇİN BÜYÜKŞEHİR DE DEVREDE
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, DOĞANBEY KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ’NDE HAK SAHİPLERİNDEN EK ÜCRETLER İSTENMESİ YÖNÜNDEKİ SORUNUN ÇÖZÜM YERİNİN ANKARA OLDUĞUNU BELİRTEREK, ÇÖZÜM İÇİN İLGİLİ BAKANLARLA GÖRÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Doğanbey Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahiplerinden ek ücretler istenmesi yönündeki sorunun çözüm yerinin Ankara olduğunu belirterek, çözüm için ilgili bakanlarla görüştüğünü söyledi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısı Heykel’deki tarihi binada yapıldı. Toplantıda gündeme gelen Doğanbey Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahiplerinden ek ücretler istenmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konunun çözüm yerinin Ankara olduğunu söyledi. Projenin tamamen hak sahipleri düşünülerek hayata geçirildiğini TOKİ’nin sadece konutların yüzde 15’ini aldığını ifade eden Başkan Altepe, “Orada 5 metrekare yeri olana bile daire verdik. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir uygulama yok. Ancak bu ek ücretlendirmeler konusunda bizim de hoşumuza gitmeyen gelişmeler yaşandı. Bunun çözüm yeri Ankara. Ben ilgili bakanlarımızla konuşu görüştüm. Onlar da bir araya gelip meselenin çözümü için çalışıyorlar" dedi.

Mahkemelerle yolumuz kesiliyor
Bursa’yı daha yaşanılır ve modern bir kent haline getirmek için gece gündüz yoğun bir çaba harcadıklarını dile getiren Başkan Altepe, önemli projelerin mahkeme kararlarıyla durdurulmak istendiğini kaydetti. Yeni teleferik projesiyle ilgili mahkeme kararlarının da meclis gündeminde olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Yeni teleferik inşaatı yapılacak. Vatandaş teleferiği mahkemeye veriyor. Uludağ tıklım tıklım. Uludağ yolu genişlesin diye vatandaş talepte bulunuyor. Biz de kapasiteyi 12 kat artırmak için çalışma başlattık. Teleferiğin kapasitesi artarsa yolları genişletmeye ağaçları kesmeye gerek kalmayacak. Bursa’yı sevmek bu mu?” diye konuştu.
Toplantıda ayrıca komisyonlardan gelen maddeler karara bağlandı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 18.07.2011 | Okunma sayısı:5158

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir