Haberler

DOĞAN, TİB GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Font Boyutu

 1 ARALIK 2010

BASIN BÜLTENİ

DOĞAN, TİB GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANI ORHAN DOĞAN, TÜRKİYE İTFAİYECİLER BİRLİĞİ (TİB) GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNE SEÇİLDİ.
- BURSA’DA ÖNEMLİ ÇALIŞMALARDA ROL ALAN ORHAN DOĞAN, HİZMETLERİNİ BUNDAN BÖYLE TÜRKİYE ÇAPINDA DA SÜRDÜRECEK.

BURSA –
Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, Türkiye İtfaiyeciler Birliği’nin (TİB) 7. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimle TİB Genel Başkan Yardımcısı görevine getirildi.

Türkiye İtfaiyeciler Birliği’nin (TİB) 7. Olağan Genel Kurulu, 27 Kasım Cumartesi günü, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Salonu’nda yapıldı. TİB, yeni yönetim ve denetim kurulu üyelerinin belirlendiği genel kurulda, Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, TİB Türkiye İtfaiyeciler Birliği Genel Başkan Yardımcılığı’na seçildi. Orhan Doğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yeni görevinden dolayı onur ve memnuniyet duyduğunu belirtti.
Bursa’da 2007 yılında 4 bin 713, 2008 yılında 4 bin 685, 2009 yılında ise toplam 4 bin 376 itfaiye olayına müdahale edildiğini hatırlatan Doğan, bir önceki yılla kıyaslandığında itfaiye olaylarında azalma yaşandığını söyleyerek, “Kentimizin nüfusunun ve bina sayısının sürekli artmasına rağmen itfaiye olaylarının azalmasının temelinde; taviz vermeden alınan önlemler, denetimler, halkımıza verdiğimiz temel yangın eğitimleri, bilgilendirme amaçlı dağıtılan broşürler, konferanslar, personelimize verdiğimiz eğitimler, teşkilatımızın hem grup hem de personel sayısının ve teknik gücünün arttırılması ve planlı ve disiplinli çalışmalarımız yatıyor. 27 yıllık itfaiyecilik mesleğimde edindiğim tecrübe ile kentimizde mesai mefhumuna bağlı kalmadan 7 gün 24 saat canla başla sürdürdüğüm mesleğime ve hizmetlerime Türkiye genelinde de devam edeceğim” dedi.
Türkiye’de 30 bin itfaiyecinin görev yaptığını söyleyen Doğan, Türkiye’deki tüm itfaiye teşkilatlarında personel, araç, istasyon ve müdahale şekilleri konularında birlik ve beraberliğin temin edilmesi başta olmak üzere itfaiyecilik mesleğinin ülke düzeyinde popüler hale getirilmesi ve mesleki dayanışmanın sağlanması için üzerine düşeni yapacağını sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 01.12.2010 | Okunma sayısı:6105

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir