Haberler

DOĞAN CÜCELOĞLU'NDAN HAYATA DAİR TAVSİYELER

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kişisel gelişim seminerinde, ünlü yazar Doğan Cüceloğlu, ‘İş Yerinde İnsan Olmak ve Duygusal Sermaye’ konusunda bilgiler verdi, deneyimlerini paylaştı.

Büyükşehir Belediyesi’nin personele yönelik olarak Özel Final Okulları işbirliğiyle düzenlediği seminer, Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Büyük ilgi gören etkinliğe konuşmacı olarak katılan ünlü yazar Doğan Cüceloğlu, ‘İş Yerinde İnsan Olmak ve Duygusal Sermaye’ başlıklı sunumunda hayata ve iş yaşamına dair püf noktaları katılımcılarla paylaştı.
Sağlıklı bir gelecek için ‘iletişim’, ’aile’ ve ‘başarı’ kavramlarının insan hayatındaki yeri ve değerini de örnekleyen Cüceloğlu, insanların maaşları kadar mesleklerinin kendilerine kattığı anlamı da sorgulamaları gerektiğini söyledi.
Seminerin ardından kitaplarını da imzalayan Doğan Cüceloğlu, 15 Ocak Cuma günü (YARIN) saat 14.00’da Tayyare Kültür Merkezi’nde vatandaşlara yönelik, “İnsan insana bir gelecek için iletişim, aile ve başarı” başlıklı bir seminer gerçekleştirecek.

Doğan Cüceloğlu kimdir?
İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji (algılama, düşünme, iletişim) alanında doktorasını yapan Doğan Cüceloğlu, daha sonra Türkiye'de İstanbul Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi'nde görev yaparak, Fulbright bursuyla bir yıl süreyle Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulunmuştur. 1980 – 1996 yılları arasında ABD Kaliforniya Eyalet Üniversitesi, Fullerton'da görev yapan Cüceloğlu’nun kırkı aşkın Türkçe ve İngilizce bilimsel makalesi yayınlanmıştır. 1996 yılından bu yana Türkiye’de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler ve konferanslar vermeye, televizyon programları yapmaya ağırlık vermiştir. Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen on üç kitabı yayınlanmıştır.

Tarih: 14.01.2010 | Okunma sayısı:9145

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir