Haberler

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI’NDAN MERİNOS AKKM’YE ‘GÜZEL’ YORUM

Font Boyutu

 29 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI’NDAN MERİNOS AKKM’YE ‘GÜZEL’ YORUM
- MERİNOS AKKM’DE BURSA’DAKİ DİN GÖREVLİLERİYLE BİR ARAYA GELEN DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. MEHMET GÖRMEZ’E, TOPLANTI SONUNDA MERİNOS AKKM GENEL KOORDİNATÖRÜ MEHMET SEMİH PALA TARAFINDAN TESİSLER HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ.

BURSA – Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) Bursa’daki din görevlileriyle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, kongre merkezinin çok önemli ve güzel bir tesis olduğunu belirtti.

Merinos AKKM Osmangazi Salonu’ndaki toplantının ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile bir araya gelen Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala, tesisler hakkında bilgi verdi. Başkanı Görmez ve beraberindeki heyete ‘Bursa’ya hoş geldiniz’ diyen Pala, “Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve yönetilen Merinos AKKM hem şehrimiz, hem de ülkemiz için çok önemli bir tesistir. Recep Altepe başkanlığındaki belediye yönetimi olarak zor bir işe giriştik. Geçen sene Haziran ayında Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından işletmeye alınan Merinos AKKM’de 500 bin kişi hareketi oluşmuş, 700 civarında yerel, ulusal ve uluslararası seminer, toplantı, panel gerçekleşmiştir. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Merinos AKKM’yi yerel, ulusal ve uluslararası anlamda yönetmeye gayret ediyoruz” dedi.

Atatürk Kongre Merkezi’ni çok güzel bulduğunu dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, özellikle Osmangazi Salonu’nun çok güzel olduğunu ifade etti. Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala, Başkan Görmez’e Merinos AKKM’yi tanıtan broşürler takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.06.2011 | Okunma sayısı:4671

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir