Haberler

Diyanet Akademisi’nin spor tesisleri Büyükşehir’den

Font Boyutu

 19 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

DİYANET AKADEMİSİ’NİN SPOR TESİSLERİ BÜYÜKŞEHİR’DEN
- TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN VE TEMELİ TEMMUZ AYINDA ATILAN DİYANET AKADEMİSİ BÜNYESİNDE YER ALAN AÇIK VE KAPALI SPOR TESİSLERİNİN YAPIMINI BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜSTLENDİ.
- DİYANET AKADEMİSİ’NİN AÇIK VE KAPALI SPOR TESİSLERİNİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILMASINI ÖNGÖREN PROTOKOL, BAŞKAN RECEP ALTEPE İLE DİYANET İŞLERİ BAŞKANI MEHMET GÖRMEZ ARASINDA İMZALANDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GENÇLERE DAHA GÜZEL BİR DÜNYA BIRAKMA HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA YAPAMAYACAKLARI BİR ŞEY OLMADIĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Türkiye’de bir ilk olan ve temeli Temmuz ayında atılan Diyanet Akademisi bünyesinde yer alan açık ve kapalı spor tesislerinin yapımını Bursa Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Diyanet Akademisi’nin açık ve kapalı spor tesislerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmasını öngören protokol, Başkan Recep Altepe ile Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez arasında imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gençlere daha güzel bir dünya bırakma hedefi doğrultusunda yapamayacakları bir şey olmadığını söyledi.

Eğitim kurumlarına spor salonları kazandırmanın yanında tüm okulların taleplerini yerine getirmek için büyük çaba harcayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Nilüfer ilçesi Doğanköy’deki 150 bin metrekare arazi üzerine kurulan ve bünyesinde, 250 kişilik yatılı kız Kur’an kursu, 250 kişilik yatılı erkek Kur’an kursu, öğrenci yurdu, 3 bin kişilik cami, 32 derslik imam hatip lisesi, kütüphane ve sosyal tesisler, kursiyer lojmanları ve kreş bulunan Diyanet Akademisi’nin açık ve kapalı spor tesislerinin yapımını Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Diyanet Akademisi’nin açık ve kapalı spor tesislerinin yapımına ilişkin protokol Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez arasında imzalandı.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde İl Müftülüğü ve Erguvan Gençlik Derneği tarafından düzenlenen ‘Diyanet - Gençlik Buluşması’ programının sonunda yapılan imza töreninin ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geleceğin teminatı gençler için yapamayacakları bir şey olmadığını vurguladı. Yeryüzünü imar etme sorumluluğunun üzerlerinde olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Üzerimizde büyük bir sorumluluk var. Bu noktada biz de her zaman sizin yanınızdayız. Dereler her zaman gür akmaz. Ancak şuanda gür aktığı zamanları yaşıyoruz. Verimli zamanlardayız. Atılacak her adımı kolaylıkla atabiliyoruz. Gençlerimiz için her türlü projeye varız. Tek amacımız gençlerimize daha güzel bir dünya bırakmak” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.10.2014 | Okunma sayısı:3533

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu