Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Dillerden Gönüllere Unutulmayan Besteler

Sitenizde Yayınlayın...

11 ŞUBAT 2017

BASIN BÜLTENİ

DİLLERDEN GÖNÜLLERE UNUTULMAYAN BESTELER
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ORKESTRA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TÜRK SANAT MÜZİĞİ BÖLÜMÜ, MERİNOS AKKM’DE ‘DİLLERDEN GÖNÜLLERE UNUTULMAYAN BESTELER’ TEMALI KONSER VERDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü, Elif Güreşçi’nin konuk sanatçı olduğu ‘Dillerden Gönüllere Unutulmayan Besteler’ temalı konserde ustaların eserlerini Bursalı sanatseverler için seslendirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda ‘Dillerden Gönüllere Unutulmayan Besteler’ temalı konser verdi. Bursalı müzikseverlerin ilgi gösterdiği konseri, şef Fahri Dibekoğlu yönetti. Konserin ilk bölümünde Türk Sanat Müziği bölümü sanatçıları tarafından solo ve koro halinde Munir Nureddin Selçuk, Avni Anıl, Selahaddin Pınar, Cevdet Çağla, Sadi Hoşses, Sadettin Kaynak, Şerif İçli gibi ustaların eserleri seslendirildi. Hicaz, hicazkar, uşşak ve nihavend makamlarındaki eserleri başarıyla sahneye taşıyan sazendeler ve sanatçılar, dinleyenlerden büyük alkış aldı.
Konserin ikinci bölümünde ise Türk Sanat Müziği sanatçılarına Elif Güreşçi eşlik etti. Türk sanat müziğinin usta isimlerinin beste ve güftelerini seslendiren Güreşçi, performansıyla dinleyenlerden beğeni topladı. Şarkılara eşlik eden Bursalılar ise keyifli bir akşam yaşadı.
Bursa’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Elif Güreşçi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü’nün birçok bölümüyle bir okul haline geldiğini, birçok genç yetenek yetiştirdiği gibi yetiştirmeye devam edeceğine inandığını belirtti. Birbirinden değerli ustaların Orkestra Şube Müdürlüğü’nde görev aldığını hatırlatan Güreşçi, kendisinin de her zaman çalışmalara destek vermeye hazır olduğunu ifade etti.
Konserin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına BUSKİ Yürütme Kurulu üyesi Ekrem Yıldız, Bölüm Başkanı Nusret Parmaksız ve Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan tarafından konuk sanatçı Elif Güreşçi ve şef Fahri Dibekoğlu’na çiçek takdim edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 


23307_orkestrasube_201702111219.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 11 Şubat 2017 Saat 13:18

Okunma Sayısı: 695

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları