Haberler

Derelerde yaz temizliği

Font Boyutu

 18 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

DERELERDE YAZ TEMİZLİĞİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OLASI SEL BASKINLARINA KARŞI İL GENELİNDEKİ TÜM DERELERDE BUSKİ KANALIYLA YAPTIĞI TEMİZLİK VE ISLAH ÇALIŞMALARINI KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin olası sel baskınlarına karşı il genelindeki tüm derelerde BUSKİ kanalıyla yaptığı temizlik ve ıslah çalışmalarını kesintisiz devam ediyor.

Ulaşımdan spora, tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasından kırsal kalkınmaya kadar her alanda hayata geçirilen projelerle Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, çevre yatırımlarıyla da geleceğin sağlıklı kenti Bursa’yı inşa ediyor. Önemli bir bölümünün yer altında gerçekleşmesi nedeniyle kamuoyu tarafından görünmeyen altyapı yatırımlarına son 5 yılda 1 milyar 300 milyon TL’den fazla kaynak aktaran Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ kanalıyla Osmangazi’de; Ahmetbeyköy Deresi, Alman Kanalı, Cilimboz Deresi, Dereçavuş Deresi, Gökdere, İsmetiye ve Nilüfer dereleri, Yıldırım’da; Hacıvat, Gökdere ve Akçalar dereleri, Nilüfer’de; Ayafatma Deresi, Ayvalı Deresi, Çalık deresi, Kurutma Kanalı Nilüfer Deresi, Gemlik’te; Çarşı Deresi, Çatal Deresi ve Karsak Deresi, Mudanya’da; Çağrışan Deresi, Çakal Deresi ve Çayırbaşı Deresi ve Kestel’de de Mandıras Deresi’nde ıslah ve temizlik çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.
Evsel, endüstriyel ve sel sularının getirdiği atıklarla dolan dereleri belli bir plan dahilinde temizlediklerini belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, sel sularının dere yataklarından taşması sonucu meydana gelebilecek felaketlere karşı alınabilecek önlemlerin başında dere temizliğinin geldiğini vurguladı. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘vizyon kent Bursa’ hedefine giden yolda, çevreyle uyumlu altyapı çalışmalarının önem taşıdığını dile getiren Çetinavcı, “Sadece kent merkezinde değil, tüm ilçelerimizdeki derelerde temizlik ve ıslah çalışmalarımız program dahilinde periyodik olarak devam ediyor” dedi.
BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 18.08.2017 | Okunma sayısı:1519

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir