Haberler

Deprem bölgesi Gemlik’in yeni yerleşim alanları kent konseyleri gündeminde

Font Boyutu

25 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

Deprem bölgesi Gemlik’in yeni yerleşim alanları kent konseyleri gündeminde
- “Gemlikte acilen tedbirler alınmalıdır”
- “tıkanan mevzuatı halka beraber aşmalıyız”
- Deprem bölgesi olan Gemlik’te yeni yerleşim alanlarına yönelik çalışmalar, Bursa Kent Konseyi ve Gemlik Kent Konseyi gündemine alındı.

BURSA – Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim ve Gemlik Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Çelik, Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala ve Bursa Kent Konseyi (BKK) Genel Sekreteri Enes Battal Keskin’i ziyaret ederek önümüzdeki süreçte yapılması planlanan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

BKK Başkanı Semih Pala, “Fay hattı ve deprem riski nedeniyle Gemlik’te yapılması gereken işler ve alınması gereken tedbirler bulunuyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Gemlik Belediyesi planlama ve yapılaşmaya yönelik çalışmalar başlattı. Görüldüğü kadarıyla mevzuat zorlukları nedeniyle süreç tıkanıyor. Gemlik’te acilen tedbirler alınmalıdır. Tıkanan mevzuatı halka beraber aşmalıyız. Gemlik Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına destek olmak ve süreci hızlandırmak için kent konseyleri olarak üzerimize düşenleri yapacağız” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.11.2014 | Okunma sayısı:1784

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir