Haberler

Denizden bu kez buzdolabı çıktı

Font Boyutu

04 OCAK 2018

BASIN BÜLTENİ

DENİZDEN BU KEZ BUZDOLABI ÇIKTI

  • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN SAHİL BÖLGELERİNDE ÜÇ YIL ÖNCE BAŞLATILAN DENİZ YÜZEYİ TEMİZLEME ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA DENİZDEN ÇIKARILAN ATIKLAR, ÇEVRE DUYARSIZLIĞINI DA GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR.
  • BUGÜNE KADAR DENİZ YÜZEYİNDEN 450 METREKÜPÜN ÜZERİNDE ATIK ÇIKARILIRKEN, SON OLARAK GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE NARLI AÇIKLARINDA DENİZDEN ESKİ BİR BUZDOLABI BİLE ÇIKARILDI.

 

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sahil bölgelerinde üç yıl önce başlatılan deniz yüzeyi temizleme çalışmaları kapsamında denizden çıkarılan atıklar, çevre duyarsızlığını da gözler önüne seriyor. Bugüne kadar deniz yüzeyinden 450 metreküpün üzerinde atık çıkarılırken, son olarak geçtiğimiz günlerde Narlı açıklarında denizden eski bir buzdolabı bile çıkarıldı.

Bursa’nın gerçek anlamda bir sahil kenti olması için 115 kilometre deniz sahili ve yaklaşık 180 kilometrelik göl sahilinde çalışmaları aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, özellikle Mudanya, Gemlik ve Karacabey Boğazı’nda deniz yüzeyi temizliğini de aksatmadan sürdürüyor. Üç yıl önce alınan deniz yüzeyi temizleme araçları ile gerek tekne ve gemilerden atılan, gerekse vatandaşlar tarafından bilinçsizce denize atılan tüm atıklar, toplanarak atık bertaraf tesislerine naklediliyor.

Yine buzdolabı çıktı

Bugüne kadar Bursa sahil bandında deniz yüzeyinden 450 metreküpün üzerinde atık toplanırken, yastık, yatak, sandalye, pet şişe, plastik oyuncaklar, karton, kağıt ve yiyeceklerin ardından atıkların arasına yine buzdolabı eklendi. Yaz sezonunda Gemlik’te deniz yüzeyinde yapılan temizlik sırasında eski bir buzdolabı ekipler tarafından sudan çıkarılarak, şimdi de Narlı açıklarında hurdaya dönmüş bir buzdolabı bulundu. Bursa’da denizlerden çıkarılan atıklar, çevre konusundaki duyarsızlığı gözler önüne sererken, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin gerek deniz yüzeyinde gerekse de sahillerdeki temizlik çalışmaları da hız kesmeden sürüyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

 

Tarih: 04.01.2018 | Okunma sayısı:1287

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir