Haberler

Deniz uçağı rotasını Bandırma’ya da çevirdi

Font Boyutu

13 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

 

Deniz uçağı rotasını Bandırma’ya da çevirdi
- Büyükşehir Belediyesi’nin deniz uçağı, rotasını Bandırma’ya da çevirdi.
- Deniz uçağı, İstanbul ile Bandırma arasında ilk deneme seferini yaptı.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa ile İstanbul arasındaki ulaşımı 18 dakikaya düşüren deniz uçağı, rotasını Bandırma’ya da çevirdi. İstanbul ile Bandırma arasında yapılacak seferlerin başlatılması için çalışmalar hız kazandı, ilk deneme seferi yapıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ ile Bandırma Ticaret Odası arasında yapılan görüşmeler neticesinde, Bandırma ile İstanbul arasında karşılıklı deniz uçağı seferleri konulması amacıyla başlatılan çalışmalarda sona gelindi. BURULAŞ tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, 18 kişilik deniz uçağıyla İstanbul Haliç’ten, Balıkesir’in Bandırma İlçesi’ne deneme seferi yapıldı. BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, BURULAŞ Ticari İşletmeler Müdürü Nihat Cenkçi, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, Bandırma Liman İşletme Müdürü Orhan Kılıç, Bandırma Liman Başkanı Erkan Tuncer, Gümrük Müdürü Osman Güllüce ve Seabird Havayolları Ceo’su Kürşat Arasun, Bandırma’da konuyla ilgili bir toplantı yaptı.
BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, son yıllarda sanayi yatırımlarıyla ön plana çıkan Bandırma ile İstanbul arası ulaşımını daha kolaylaştırmak için yapılan çalışmalar BURULAŞ’ın da katkı koyacağını ifade ederek, “Bursa’nın Gemlik İlçesi’nden İstanbul seferlerini sürdüren BURULAŞ’a ait deniz uçağı, İstanbul Haliç’ten kalkarak 35 dakikada Bandırma’ya geldi. Deneme seferleri başarıyla gerçekleşti. Deniz uçağının Bandırma-İstanbul arasında yapacağı sefer yapması için çalışmalar hız kazandı” dedi.
Fidansoy, deniz uçağı seferlerinin başlamasıyla birlikte Bandırma-İstanbul arasının 35 dakikaya düşeceğini sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.03.2014 | Okunma sayısı:3379

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir