Haberler

DEMİRYOLU ALTINA YENİ YAŞAM ALANI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çağdaş bir kentte olması gereken tüm sosyal donatı alanlarını Bursa’nın her mahallesinde oluşturacaklarını söyledi.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından Çiftehavuzlar Mahallesi’nde 3 milyon TL’ye kamulaştırılan 8 bin metrekarelik alanda incelemelerde bulunarak, bu bölgenin Çiftehavuzlarla birlikte Tuna ve Fatih Mahalleleri’ne de hizmet verecek bir yaşam merkezine dönüşeceğini müjdeledi. Önceki dönemde Osmangazi Belediyesi olarak bu alanın imara açılmasını engellediklerini ve bugün de Büyükşehir Belediyesi olarak alanı kamulaştırıp bölgeye kazandırdıklarını kaydeden Başkan Altepe, yaşanabilir bir Bursa için yeni bir projenin daha altına imza atmaya hazırlandıklarını belirtti.

 

“Cazibe merkezi olacak”

Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan alanla ilgili proje çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Başkan Altepe, “İçerisinde spor sahaları, yeşil alanlar, süs havuzları, oyun parkı ve dinlenme alanları bulunacak olan bu sosyal yaşam alanı bölgenin cazibe merkezlerinden biri olacak. Sosyal donatı alanları çağdaş ve modern kentleşmenin vazgeçilmez unsurlarıdır. Biz de çağdaş bir kent oluşturabilmek için her mahallemizi yaşam alanlarıyla donatmaya kararlıyız” diye konuştu.

 

“Boş alanları değerlendirirken, kente değer katıyoruz”

Bazı semtlerde boş alanları değerlendirdiklerini, bazı bölgelerde ise kamulaştırmalarla alan açarak kenti değer katacak projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Altepe, çağdaş bir kentte olması gereken ne varsa gerçekleştireceklerini kaydetti. Üç mahalleye hizmet verecek yaşam merkezinin spor, oyun ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılarken, bölgeye nefes aldıracak bir proje olacağını kaydetti. Çalışmanın tamamlanıp ihaleye çıkarılacağını ifade eden Başkan Altepe, projenin birkaç ay içerisinde tamamlanarak hizmete açılmasını hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Tarih: 05.09.2009 | Okunma sayısı:5345

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir