Haberler

DEMİRTAŞ’A ULAŞIM ARTIK DAHA RAHAT

Font Boyutu

24 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

DEMİRTAŞ’A ULAŞIM ARTIK DAHA RAHAT
- BÜYÜKŞEHİR DEMİRTAŞ’IN YOLLARINI SAĞLIKLI HALE GETİRDİ.
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA DEMİRTAŞ’A 6 BİN TON ASFALT DÖKÜLDÜ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, ulaşılabilir ulaşım anlayışıyla sürdürülen çalışmaları kapsamında, Demirtaş´ta 6 bin ton asfaltlama yaparak, bölgeye ulaşımı kolaylaştırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Demirtaş´ta yapımına devam edilen yol çalışmalarını yerinde inceledi. 1,5 kilometre uzunluğundaki Cumhuriyet Caddesi’nde yapılan asfalt çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin hedeflerinin ulaşılabilir, sağlıklı ve yaşanmaktan mutluluk duyulan bir Bursa olduğunu söyledi.
Kent merkezinde olduğu gibi merkez ilçelerde de yol çalışmalarına önem verdiklerini belirten Başkan Altepe, “Yolların kaliteli, tretuarları düzgün, altyapı çalışmaları tamamlanmış olmasına dikkat ediyoruz. Yol yapım çalışmalarımız devam ediyor. Düzenlemesi yapılan ve asfaltlanan bölgelerin vizyonu da artıyor ve değer kazanıyor” dedi.
Başkan Altepe, Demirtaş’ın yıllardır eksikliği çekilen sıkıntılarının çözümüne yönelik öncelikle altyapısını sağlıklı hale getirdiklerini şimdi de yollarını asfaltladıklarını belirterek, “Uzun zamandır Demirtaş’ta yaşanan yol sıkıntısını çözüme kavuşturuyoruz. Burada hemşehrilerimiz kaldırım olmadığından dolayı yolarda yürüyor, yollardaki çukurlardan şikayet ediyorlardı. Çalışmalarımız tamamlanma aşamasına geldi. Buradaki çalışmalar bittiğinde Demirtaş daha ulaşılabilir bir hale gelecek. Buraya 1 ilçenin ihtiyacı kadar, 6 bin ton asfalt döktük” diye konuştu.
Bölgedeki alternatif yol çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Altepe, Demirtaş’ın içerisine girmeden sanayi bölgesine ulaşımın sağlanabileceği yolla ilgili altyapı çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.
Başkan Altepe, Demirtaş’ta vatandaşlarla da bol bol sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdiği çocuklara Bursaspor forması hediye etti. Vatandaşlar da Başkan Altepe’ye Demirtaş’a sunulan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 24.07.2011 | Okunma sayısı:13251

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu