Haberler

DAYANIŞMA İÇİN ZAR ATTILAR

Font Boyutu

 
23 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

DAYANIŞMA İÇİN ZAR ATTILAR
- BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ ÜYELERİ, ‘8. TAVLA TURNUVASI’NDA MORAL DEPOLADI.
- EĞLENCELİ MÜSABAKALARDA YARIŞMACILAR, DERECE İÇİN DEĞİL, DAYANIŞMA İÇİN ZAR ATTI.

BURSA –
Bursa Kent Konseyi tarafından bu yıl 8. kez düzenlenen tavla turnuvasında, engelli vatandaşlar, birlik ve beraberlik için zar atarak dayanışma örneği sergilediler.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyelerini bu yıl 8. kez bir araya getiren tavla turnuvası, Ender Çay Bahçesi’nde gerçekleştirildi. Rumeli Dernekleri Federasyonu’nun da desteğiyle düzenlenen tavla turnuvası, renkli ve heyecanlı anlara sahne oldu.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, turnuvada, Kent Konseyi’nin çalışmalarını Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçirdiğini söyledi. Tavla turnuvasının geleneksel hale getirildiğini kaydeden Pala, “Engelli vatandaşlarımıza moral veren bu turnuva, engelli hemşehrilerimizin sosyal hayatta daha aktif yer almaları, yaşamda dimdik ayakta durmaları ve rehabilitasyonları bakımından önem taşıyor” diye konuştu.
Pala, Bursa Kent Konseyi olarak bu tür etkinlikleri devam ettireceklerini sözlerine ekledi. Bursa Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri Cemil Tekin ve Şuayip Toprak’ın da hazır bulunduğu turnuvada, yarışmacılar birlik ve beraberlik için zar attılar. Dayanışmanın en güzel örneğinin yaşandığı turnuvada, dostluklarını da pekiştiren Engelliler Meclisi üyeleri, eğlenceli müsabakaların tadını doyasıya çıkardı.
Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ise tavla turnuvasının, yenmek veya yenilmek için değil, engellilerin de hayatta varolduklarına dikkat çekilmesi ve engelsiz yaşam alanları oluşturulması bakımından önem taşıdığını ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.11.2010 | Okunma sayısı:4423

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu