Haberler

DAVUT GÜLOĞLU OSMANGAZİ'Yİ KOPARDI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 7 merkez ilçede gerçekleştirdiği ‘Beyaz Koza Yaz Şenliği’nin yıldızlar geçidinde konser veren Davut Güloğlu, eski ve yeni albümünden en sevilen şarkıları hayranlarıyla birlikte söyledi. 

‘Kopalım Bari’ adlı yeni albümü ve yenilediği imajıyla dikkatleri üzerine çeken Davut Güloğlu, albümü çıktıktan sonraki ilk konserini Osmangazi İlçesi Kamberler Parkı’nda verdi. Neşeli hali ve sempatik tavırlarıyla hayranlarının gönlünü fetheden Güloğlu, Bursa’da konser vermenin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

“Bursa’nın yeri çok ayrı”

‘Sev Kardeşim’ adlı dizinin çekimleri nedeniyle Bursa’da 2,5 yıl boyunca yaşadığını belirten Güloğlu, “Bursa’nın benim için çok ayrı bir yeri var. Tirilye’de çektiğimiz dizi için 2-2,5 yıl boyunca Bursa’da yaşadım. Bursa, gerek kültürü gerekse doğal güzellikleriyle çok özel bir kent. Bursalılar çok şanslı” dedi. Bursa’da konser vermesine vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür eden Güloğlu, konserinde sahneye çıkan hayranlarıyla da yakından ilgilendi. 

“Değerlerimizi kaybetmeyelim”

Eski ve yeni şarkılarının yanı sıra programında Türk Sanat Müziği eserleri de seslendiren ünlü sanatçı, “Benim, kendi değerlerimizi kaybetme gibi bir korkum var. Konserlerimde Türk Sanat Müziği eserlerinden de söyleyerek bu korkumu yeniyorum. Müziğimize değer vermemiz gerek” diye konuştu. Son günlerde herkesin kolbastıyı söylediğini bildiren Güloğlu, “Ben yeni albümümde kolbastı söylemedim. Çünkü son zamanlarda herkes kolbastı söyledi ve herkes kolbastıyı Türkiye çapında yaptı. Ben yaparsam dünya çapında yaparım. Ayrıca kolbastının çok güzel dansları var, o özel figürleri de klipte tanıtabilirim” dedi. Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen coşkulu konserde Karadenizli sanatçının şarkılarına hayranları da eşlik etti. 

“Hayaldi, gerçek oldu”

AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar’ın da keyifle izlediği konserde Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Semih Pala ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, usta sanatçıya çiçek vererek teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Semih Pala, “Yıllar önce Kamberler Parkı’nın yerinde evler vardı. Şimdi ise bu alan bu muhteşem konseri izledik. O zamanlar böyle bir olayın burada gerçekleşmesi hayaldi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanlığı döneminde bu hayali gerçeğe döndürdü ve bizler de bu güzel anları yaşadık” şeklinde konuştu.

Başkanlarla horon tepti

Davut Güloğlu’nun ‘genç başkan’ diye hitap ettiği Mustafa Dündar ise konuşmasında “Genç nüfusun yoğun olduğu Osmangazi’de biz de sizin gibi genç bir sanatçıyla coşkulu bir konser yaşadık. Mutluyuz, başarılarınızın devamını dileriz” dedi. Davut Güloğlu konuşmaların ardından Vardar, Dündar ve Pala ile horon tepti. Konserde 2 saat boyunca sahnede kalan Davut Güloğlu, sevenleri tarafından alkışlarla ödüllendirildi.

Tarih: 16.08.2009 | Okunma sayısı:7350

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir