Haberler

‘Dansın Rengi’ Bursa’yı sardı

Font Boyutu

21 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

‘Dansın Rengi’ Bursa’yı sardı
- ‘55. Uluslararası Bursa Festivali’, ‘Dansın Rengi’ adlı muhteşem gösteriyle İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ni Bursa’da ağırladı.

BURSA – Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan ‘55. Uluslararası Bursa Festivali’, ‘Dansın Rengi’ adlı muhteşem gösteriyle İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ni Bursa’da ağırladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 55.’si düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Festivali’, İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının ‘Dansın Rengi’ adlı gösterisini sanatseverlerle buluşturdu. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda gerçekleştirilen gösteri, Bursa’da eşsiz bir görsel şölene imzasını attı.
İki farklı eserin yer aldığı ‘Dansın Rengi’ adlı gösteride, ‘Bach Alla Turca’ ve ‘Dansın Rengi’ adlı neoklasik eserlerin koreografileri Mehmet Balkan imzasını taşıyor. Dans ve müziğin eşsiz buluşmasıyla aşkın anlatıldığı gösteri, sanatseverlere tadına doyulmaz bir akşam yaşattı. Erim Ardal’ın müziklerini yaptığı ‘Dansın Rengi’ adlı bale ve dünyaca ünlü piyanist Anjelika Akbar’ın ‘Bach A L’Orientale’ albümünde yaptığı Bach düzenlemelerinin klasik bale ve Türk motifleriyle harmanlandığı ‘Bach Alla Turca’ bölümlerinden oluşan gösteri, izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Yaklaşık iki saat süren programın sonunda, usta sanatçılar sanatseverlerin alkışlarıyla ödüllendirildi.

‘55. Uluslararası Bursa Festivali Programı’
22 Mayıs – İzmir Devlet Opera ve Balesi, ‘Çakırcalı Efe’
24 Mayıs – Incognito
25 Mayıs – Monica Bulanda
29 Mayıs – Müziğin ustalarıyla ‘Gazino Show’ (Neşe Karaböcek, Seçil Heper, Seyyal Taner, Semiha Yankı, Ersan Erdura, Nur Yoldaş, Ercan Turgut, Tülay Özer, Bilgen Bengü, Funda)
30 Mayıs – Fuat Saka & Niyazi Koyuncu & Karmate
31 Mayıs – Aşkın Nur Yengi & Harun Kolçak
1 Haziran – Candan Erçetin
2 Haziran – The Dire Straits, Experience
4 Haziran – İlhan İrem
7 – 12 Temmuz – 30. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.05.2016 | Okunma sayısı:2733

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu