Haberler

Danimarka başkonsolosundan Büyükşehir´e ziyaret

Font Boyutu

 5 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

DANİMARKA BAŞKONSOLOSUNDAN BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ ABDÜLKADİR KARLIK, DANİMARKA’NIN İSTANBUL BAŞKONSOLOSU JESPER KAMP’I AĞIRLADI.

-          ANKARA YOLU’NDAKİ BAŞKANLIK BİNASINDA YAPILAN VE TÜRKİYE DANİMARKA İŞ KONSEYİ BAŞKANI ALPER ÖNOĞLU’NUN DA KATILDIĞI GÖRÜŞMEDE, TÜRKİYE İLE DANİMARKA ARASINDAKİ İLİŞKİLER VE BURSA’NIN BU İLİŞKİLERDEKİ KONUMU ELE ALINDI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Danimarka’nın İstanbul Başkonsolosu Jesper Kamp’ı ağırladı. Ankara Yolu’ndaki başkanlık binasında yapılan ve Türkiye Danimarka İş Konseyi Başkanı Alper Önoğlu’nun da katıldığı görüşmede, Türkiye ile Danimarka arasındaki ilişkiler ve Bursa’nın bu ilişkilerdeki konumu ele alındı.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, ilk kez kente gelen Danimarkalı misafiri ile Önoğlu’na Bursa’yla ilgili bilgiler verdi. İstanbul’un ardından Türkiye’nin ikinci büyük sanayi kenti olduklarını ve şehirde yüksek teknolojili her türlü ağır sanayi ürününü üretebilecek kapasitenin bulunduğunu kaydeden Başkanvekili Karlık, kentin uçak, raylı sistemler ve geri dönüşüm sanayisiyle öne çıktığını söyledi. Başkanvekili Karlık, Danimarka ile ticareti geliştirmek adına her türlü girişime

hazır olduklarını bildirdi.

Danimarka Başkonsolosu Jesper Kamp ise Bursa’ya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Bursa’nın ismiyle özellikle sanayi alanında sık sık karşılaştıklarını söyleyen Kamp, özellikle enerji alanında işbirliği yapmanın yolunu aradıklarını ifade etti. Danimarka’nın 5.5 milyonluk nüfusuna rağmen lokal enerjide başı çeken ülkeler arasında yer aldığını vurgulayan Kamp, sahip oldukları birikimi Bursa için kullanmaktan mutluluk duyacaklarını anlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, günün anısına konuklarına çiniden el yapımı Yeşil Türbe maketi ile yine çiniden el yapımı plaket takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.09.2017 | Okunma sayısı:1186

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir