Haberler

Daha temiz İnegöl için Büyükşehir desteği

Font Boyutu

18 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

DAHA TEMİZ İNEGÖL İÇİN BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN İNEGÖL BELEDİYESİ İÇİN ALINAN 2 ÇÖP TREYLERİ VE BİR ÇEKİCİ İLE 8 ARAÇLA YAPILAN ÇÖP NAKLİ ARTIK BİR ARAÇLA YAPILACAK, BÖYLELİKLE DAHA KALİTELİ VE UCUZ HİZMET İMKANI SAĞLANACAK.
- İNEGÖL İÇİN ALINAN ARAÇLARIN ANAHTARLARINI İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ’A TESLİM EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TÜM İLÇELERİN DAHA TEMİZ OLMASI İÇİN GEREKLİ HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.
- İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ İSE, YENİ ALINAN ARAÇLARLA HEM KALİTELİ HİZMET VERİLECEĞİNİ HEM DE MADDİ ANLAMDA ÖNEMLİ BİR TASARRUF SAĞLANACAĞINI BELİRTEREK, DESTEKLERİ NEDENİYLE BAŞKAN ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İnegöl Belediyesi için alınan 2 çöp treyleri ve bir çekici ile 8 araçla yapılan çöp nakli artık bir araçla yapılacak, böylelikle daha kaliteli ve ucuz hizmet imkanı sağlanacak. İnegöl için alınan araçların anahtarlarını İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teslim eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tüm ilçelerin daha temiz olması için gerekli her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, yeni alınan araçlarla hem kaliteli hizmet verileceğini hem de maddi anlamda önemli bir tasarruf sağlanacağını belirterek, destekleri nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Bütünşehir uygulamasının ardından merkeze yeni bağlanan 10 ilçede de altyapıdan ulaşıma, tarihi kültürel mirastan kırsal kalkınmaya kadar her alanda önemli projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerinin sorumluluk alanında bulunan faaliyetlere de destek sağlamaya devam ediyor. Daha önce İznik Belediyesi tarafından ilçede toplanan atıkların İnegöl’deki Katı Atık Depolama Alanı’na nakli için 1 adet çöp taşıma treyleri alan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de İnegöl Belediyesi için 2 adet çöp taşıma treyleri ve bir çekici aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe İlçe merkezinde toplanan atıkların, depolama sahasına naklinde kullanılacak araçların anahtarlarını İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teslim etti.

Trafik yükü de azalacak
Daha yaşanabilir ve sağlıklı bir Bursa için sadece kent merkezinde değil tüm ilçelerde önemli yatırımları hayata geçirdiklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, en önemli konunun ise temizlik olduğunu vurguladı. İnegöl’ün Büyükşehir sınırlarına sonradan dahil olan en büyük ilçe olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Daha etkin temizlik faaliyetinin yapılması ve masrafların da azaltılması için İnegöl Belediyemize destek veriyoruz. İlçe beledisinin topladığı atıklar, aktarma istasyonuna ulaştırılacak, buradan da treylerlerle ana depolama sahasına taşınacak. Bu araçların her biri 8 araçlık kapasiteye sahip. Yani 8 araç yerine trafiğe 1 araç çıkacak. Hem trafik fazla meşgul edilmeyecek hem de maliyetler düşecek. Bu araçlar İnegöl ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Ucuz ve kaliteli hizmet
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da merkeze sonradan bağlanan ilçelerde düzenli çöp depolama sahası bulunan tek ilçenin İnegöl olduğunu hatırlatarak, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın yönlendirmesiyle Yenişehir ve İznik ilçesi de burayı kullanıyor. İlçemizin atıklarını şehrin yanı başındaki aktarma istasyonun topluyoruz. Buradan 12 kilometrelik mesafedeki depolama sahasına kadar olan mesafeyi 8-10 sefer gitmektense Büyükşehir Belediyemize böyle bir öneri sunduk. Büyükşehir Belediyemiz de her zaman olduğu gibi bu konuda da bize destek verdi. Hem maddi anlamda önemli bir tasarruf sağlayacağız hem de şehir içinde daha kaliteli hizmet sunacağız. İnegöl için önemli bir kazanım. Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 18.05.2016 | Okunma sayısı:4038

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu