Haberler

DAĞDER’DEN BAŞKAN ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Font Boyutu

27 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

DAĞDER’DEN BAŞKAN ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
- BAŞKAN ALTEPE’Yİ ZİYARET EDEN DAĞDER YÖNETİMİ, YÖRÜK VE TÜRKMEN KÜLTÜRÜNÜN YAŞATILACAĞI DAĞDER KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATINA KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ.
- BAŞKAN ALTEPE, TAHTAKALE’DEKİ 150 YILLIK SİVİL MİMARLIK ÖRNEĞİ YAPININ KÜLTÜR MERKEZİ OLARAK BÖLGEYE DEĞER KATACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret eden DAĞDER yönetimi restorasyonu süren DAĞDER Kültür merkezi’ne katkıları nedeniyle teşekkür etti. Başkan Altepe, Tahtakale’deki 150 yıllık sivil mimarlık örneği yapının, bölgeye ayrı bir değer katacağını söyledi.

Orhaneli Keles Büyükorhan Harmancık Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin (DAĞDER) bu ay yapılan genel kurulunda güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçilen Erkan Aydın ve yeni yönetim kurulu üyeleri, bu dönemdeki ilk ziyaretlerini Başkan Altepe’ye yaptı. Dernek Başkanı Aydın, dağ yöresinin geleneksel kıyafetleri arasında yer alan bir yelek hediye ettiği Başkan Altepe’ye, Tahtakale’de restorasyonu süren DAĞDER Kültür Merkezi’ne katkıları nedeniyle bir plaket verdi. Sadece dernek imkanlarıyla böyle bir yapıyı ayağa kaldırmanın mümkün olmadığını dile getiren DAĞDER Başkanı Aydın, “Büyükşehir Belediyemiz bu projede ilk günden beri hep yanımızda oldu ve desteklerini hiç esirgemedi. Çalışmalar bittiğinde örnek bir kültür merkezini hayata geçirmiş olacağız” dedi.

Başkan Altepe de kentin tarihi ve kültürel değerlerini ayağa kaldırmak için yoğun bir çaba içinde olduklarını belirterek, Tahtakale’deki 150 yıllık bu sivil mimarlık örneği yapının da ayağa kaldırılması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Çalışmalar bittiğini DAĞDER Kültür Merkezi’nin bölgeye ayrı bir değer katacağını ifade eden Başkan Altepe, “DAĞDER, Yörük ve Türkmen kültürünün yaşatılması konusunda en önemli kent dinamiklerinden biri. Biz herkesin kendi kültürel değerlerine sahip çıkmasını istiyoruz. Bu alanda yapılan tüm çalışmalara desteğimiz sürecek” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 27.05.2010 | Okunma sayısı:8051

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu